Заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий взяв участь у круглому столі з нагоди річниці ухвалення КАС України

Версія для друку

Заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий взяв участь
у круглому столі з нагоди річниці ухвалення КАС України

 

З нагоди 15-ї річниці ухвалення Кодексу адміністративного судочинства України 6 липня відбувся круглий стіл на тему: «Адміністративне судочинство України: стан і виклики». Його співорганізатори – Верховний Суд і Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва (IRZ).

Під час двох тематичних сесій судді адміністративної та конституційної юрисдикцій, юристи-практики, провідні вчені, народні депутати України, іноземні експерти, представники міжнародних організацій обговорили низку актуальних питань щодо становлення, стану та вдосконалення адміністративного судочинства в Україні.

Про історичні передумови утворення адміністративної юстиції в Україні розповів заступник Голови Конституційного Суду України, доктор юридичних наук Сергій Головатий.

Беручи за приклад Рішення Європейського суду з прав людини «Крес проти Франції» від 7 червня 2001 року, Сергій Головатий зазначив, що запровадження та існування адміністративних судів можна вітати як одне з найпомітніших досягнень держави, заснованої на правовладді.

Промовець також зосередив увагу на труднощах, що їх довелося долати під час творення національної системи адміністративних судів в Україні. У цьому контексті він наголосив на особливостях функціонування адміністративної юстиції, зокрема таких, як автономний статус судів цього виду судочинства, особливий статус їх суддів та особливий порядок формування їх кадрового складу.

Наостанок Сергій Головатий акцентував увагу на важливості співпраці органу конституційної юстиції та адміністративних судів задля ефективного захисту прав людини, зокрема завдяки інститутові індивідуальної конституційної скарги.

Під час круглого столу обговорювалися історико-правові передумови запровадження та становлення адміністративного судочинства в Україні, його завдання, досвід Німеччини при розбудові своєї системи адміністративного судочинства, сучасний стан та перспективи розвитку медіації при розгляді спорів в адміністративних судах України, а також особливості реалізації права на судовий захист в умовах пандемії (карантину).

Учасники заходу також дискутували про шляхи вдосконалення адміністративного судочинства в Україні. Зокрема, наголошувалося на потребі щонайшвидше ухвалити законодавчий акт, який регулюватиме процедуру ухвалення актів адміністративними органами.
 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України