Закон і бізнес: Чи конституційно обмежувати пенсії прокурорів, визначиться КС (16 червня, 2023)

Версія для друку

 

Закон і бізнес, 16 червня 2023 р.

Чи конституційно обмежувати пенсії прокурорів, визначиться КС

Встановлене обмеження максимального розміру пенсії працівникам прокуратури та її перерахунку суперечить низці статей Конституції та, власне, й рішенням самого КС.

На цьому наголошує автор конституційної скарги, розгляд якої розпочав Перший сенат Конституційного Суду.

У своїй скарзі Микола Ніколаєв просить перевірити відповідність Конституції положень першого речення абз.6 ч.15 ст.86 закону "Про прокуратуру" від 14.10.2014 No1697-VІІ, а також першого речення ст.2, абз.2 п.2 розд.ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8.07.2011 No3668-VІ.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач Віктор Кривенко повідомив, що заявник оскаржує припис закону No1697-VІІ, відповідно до якого "максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність".

Також ставиться під сумнів конституційність окремих приписів закону No3668- VІ, які визначають, що виплата таких пенсій "здійснюється без індексації... та проведення інших перерахунків, визначених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії".

На підтвердження неконституційності обмеження максимального розміру пенсії працівникам прокуратури автор скарги посилається, зокрема на рішення КС та Європейського суду з прав людини.

В.Кривенко повідомив, що на розгляді Суду є подібні справи, що стосуються тих самих питань. Він також зазначив, що під час підготовки справи до розгляду були направлені запити до Президента, Верховної Ради та низки наукових закладів для з'ясування позицій щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Наразі Перший сенат КС перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

 

Закон і бізнес

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України