З нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України Конституційний Суд проведе 4 науково-практичні конференції

Версія для друку

 

З нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України Конституційний Суд
проведе 4 науково-практичні конференції

11.06.2021

У Конституційному Суді України з 14 по 24 червня стартує «Конституційний тиждень», присвячений 25-й річниці Конституції України. У рамках його проведення заплановано низку тематичних заходів.

Так, 14 червня Конституційний Суд України спільно з Національною академією правових наук України, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні організовує науково-практичну онлайн-конференцію на тему: „Конституційні цінності в офіційній та академічній конституційних доктринах“.

Мета заходу: обговорення актуальних питань конституційного правосуддя на сучасному етапі, зокрема проблем реалізації доступу до органу конституційної юрисдикції, захисту основних прав і свобод людини і громадянина.

16 червня заплановано проведення науково-практичної онлайн-конференції, на якій обговорюватимуться питання щодо ролі органів конституційного судочинства в механізмі захисту прав людини. Захід організований Конституційним Судом України спільно з Національною академією правових наук України, Національним університетом „Одеська юридична академія“ за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Метою заходу є обговорення актуальних механізмів ефективної діяльності конституційного судочинства, питання доступу до конституційної юстиції (теоретичні та практичні аспекти).

Крім того, Конституційний Суд України спільно з Національною академією правових наук України, Львівським національним університетом імені Івана Франка за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні 18 червня проведе науково-практичну онлайн-конференцію на тему: „Принцип поділу влади та його гарантування органами конституційного судочинства“.

Мета заходу: обговорення питань конституційних основ функціонування державної влади в Україні.

Міжнародна науково-практична конференція „Конституція 1996 року: Україна в системі координат європейського конституціоналізму“ відбудеться 24 червня у приміщенні Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого (м. Київ, вул. М. Грушевського, 1). Захід проводитиметься у режимі гібридної онлайн-конференції.

Організаторами конференції є Конституційний Суд України, Європейська Комісія „За демократію через право“ (Венеційська Комісія), Національна академія правових наук України за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ).

Участь у заходах візьмуть судді Конституційного Суду України, судді Конституційного Суду України у відставці, члени Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, представники науково-академічної спільноти та міжнародні експерти.

Трансляцію науково-практичних конференцій можна буде дивитися на офіційному сайті Конституційного Суду України за посиланням: https://ccu.gov.ua/storinka/naukovo-praktychna-onlayn-konferenciya, на сторінці у Фейсбук та на каналі в Ютуб: https://www.youtube.com/channel/UC5qxn9-9rPGq7tSK-eeqQ8Q.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України