«Юридична спільнота України має об’єднатися, аби створити правову державу, яка ефективно захищатиме права і свободи людини і громадянина», - Олександр Тупицький

Версія для друку

«Юридична спільнота України має об’єднатися, аби створити правову державу,
яка ефективно захищатиме права і свободи людини і громадянина», - Олександр Тупицький

Сьогодні, 29 травня, відбувся заключний день III Судового форуму, участь у якому в режимі відеоконференції взяв Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

Триденний захід, який об’єднав суддів, адвокатів, представників органів державної влади, науковців та відомих правників, передбачав обговорення сучасного стану і перспектив судової системи України. Учасники онлайн-форуму розглянули низку важливих і актуальних питань, зокрема, щодо судової реформи, процесуальних новел, доступу до правосуддя, реформи Великої палати Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, практики вирішення судами питань, що виникають у ході здійснення виконавчого провадження.

У межах першої сесії «Судова реформа. Версія 2.0.2.0» Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький виступив з тематичною доповіддю, присвяченою місцю Конституційного Суду України в системі судочинства.

Зокрема він зазначив, що після конституційної реформи 2016 року Конституційний Суд України відокремлено від судової гілки влади, тож подальше реформування Суду може відбуватися з урахуванням уже існуючих законодавчих змін. Водночас, Голова Конституційного Суду України підкреслив, що діяльність органу конституційної юрисдикції спрямована на забезпечення стабільності та непорушності конституційного ладу, а також захисту конституційних прав громадян.

У цьому контексті Олександр Тупицький зосередив увагу на інституті конституційної скарги, який було введено в правову систему України у вересні 2016 року. Він зауважив, що за цей період до Суду звернулися близько 2 тисяч осіб із відповідними скаргами. На переконання Голови Суду,  конституційна скарга є надзвичайно важливим інструментом захисту прав людини, тому з метою ефективного його застосування необхідно на законодавчому рівні врегулювати низку питань у даній сфері.

Також Олександр Тупицький під час свого виступу наголосив на існуючій проблемі виконання актів Конституційного Суду України, які відповідно до Основного Закону України є обов’язковими, остаточними і такими, що не можуть бути оскаржені.

За його словами, юридична спільнота України має об’єднатися, аби створити правову державу, яка ефективно захищатиме права і свободи людини і громадянина.

У межах сесії з промовами також виступили Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, в.о. Голови Верховного Суду України Василь Гуменюк, Міністр юстиції України Денис Малюська, заступник Голови Вищої ради правосуддя, член Першої Дисциплінарної палати Олексій Маловацький, секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв та  партнер VB PARTNERS Володимир Ващенко.

Конституційний Суд України у вказаному заході також представляв керівник Секретаріату Віктор Бесчастний. 

Трансляцію форуму можна переглянути тут

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України