Вийшов друком заключний номер цьогорічного видання Вісник Конституційного Суду України

Версія для друку

 

У шостому номері Вісника читачі можуть ознайомитися з рішеннями Конституційного Суду України, ухваленими у вересні–жовтні 2021 року та ухвалами колегій суддів Першого і Другого сенатів. Видання також містить інформаційні матеріали наукового форуму, що відбувся у межах відзначення 25-ї річниці від дня заснування органу конституційної юрисдикції України, а також реферативний огляд джерел із конституційно-правової тематики.

У традиційному розділі „Акти Конституційного Суду України“ опубліковано 2 рішення Суду за конституційними скаргами у справах:

- про перегляд вироку особі, караній на довічне позбавлення волі (Рішення від 16 вересня 2021 року № 6-р(ІІ)/2021);

- щодо відповідності Конституції України підпункту „б“ пункту 1 частини третьої статті 14 Закону України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків“ (Рішення від 20 жовтня 2021 року № 7-р(ІІ)/2021). До цього рішення є окрема думка судді.

Резюме цих рішень надається англійською мовою. 

На сторінках часопису в розділі „Конференції, симпозіуми, колоквіуми“ представлено огляд І Маріупольського конституційного форуму „Людська гідність та забезпечення прав людини в умовах суспільних трансформацій“, що цьогоріч вперше проходив у місті Маріуполь 13-14 вересня.

Тут також опубліковано промову професора школи права Індіанського університету, виконавчого директора Центру конституційної демократії (США) Девіда Вільямса, який 5 жовтня 2021 року зустрічався із суддями Конституційного Суду України.

Окрему частину видання приділено рубриці „Реферативний огляд джерел із конституційно-правової тематики, опублікованих у 2021 році“,  яка  всебічно інформує про нові дисертаційні дослідження, монографії та інші видання з конституційно-правової тематики, що стануть у пригоді науковцям, юристам-практикам, викладачам, студентам.

На останніх сторінках журналу надруковано вітання ювілярам – судді Конституційного Суду України Галині Юровській та судді Конституційного Суду України у відставці Миколі Селівону, які нещодавно відсвяткували свої дні народження. 

 

28.12.2021

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України