Вийшов друком п'ятий номер видання "Вісник Конституційного Суду України"

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Вийшов друком п’ятий номер видання «Вісник Конституційного Суду України»

 

 

 

Вийшов друком цьогорічний п’ятий номер загальнодержавного періодичного видання «Вісник Конституційного Суду України».

На перших сторінках журналу опубліковано низку ухвал Конституційного Суду України, прийнятих впродовж травня-вересня поточного року.

У рубриці «Теорія та практика конституційної юрисдикції» читачі мають змогу ознайомитися з актуальними статтями відомих вчених-правників з питань конституційного та міжнародного права.

Зокрема, представлено статтю «Механізм конституційного регулювання та його основні стадії в контексті реалізації виборчого права та формування конституційного ладу» професора кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента НАПрН України Віктора Колісника. Публікацію присвячено з’ясуванню поняття механізму конституційного регулювання, встановленню його основних стадій на прикладі реалізації суб’єктивного виборчого права, а також визначенню моменту виникнення конституційного ладу.

У статті «Правосуб’єктність особи щодо права на конституційне звернення: теоретичний та практичний аспекти» судді Конституційного Суду України, кандидата наук у галузі управління Олександра Тупицького та наукового консультанта судді КСУ, кандидата юридичних наук Оксани Шостенко розглядаються проблемні питання правосуб’єктності в межах інституту конституційного звернення, визначаються основні сутнісні критерії прийнятності цього звернення та його предмет. Також досліджується питання наявності зазначеної правосуб’єктності у органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З часу прийняття в 1996 році Конституції України серед науковців  тривають дискусії щодо необхідності запровадження інституту конституційної скарги. Про дослідження інституту конституційної скарги та проблеми його впровадження в Україні з урахуванням розмежування підвідомчості справ адміністративної та конституційної юрисдикції йдеться в статті «Проблеми впровадження інституту конституційної скарги в Україні: підвідомчість судових справ адміністративної та конституційної юрисдикції» ад’юнкта кафедри конституційного та міжнародного права Національної академії внутрішніх справ України Крістіни Айріян.

Функції громадянського суспільства як основні напрями і види цілеспрямованого легітимного впливу його інститутів і окремих членів на розвиток суспільства, формування зовнішньої та внутрішньої політики держави визначаються у статті «Функції громадянського суспільства в умовах євроінтеграції» кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольги Лотюк. Автор також надає правову характеристику окремих видів цих функцій.

У рубриці «Конференції, симпозіуми, колоквіуми» надруковано наукову доповідь «Роль індивідуальної ініціативи щодо тлумачення положень законів України у забезпеченні загального інтересу» судді Конституційного Суду України, кандидата юридичних наук Віктора Шишкіна. Доповідь була представлена на міжнародній конференції «Роль конституційного правосуддя у захисті цінностей правової держави», присвяченій 20-й річниці прийняття Конституції Республіки Молдова.

Стислий огляд міжнародних подій за участі Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна та судді Віктора Шишкіна представлений у рубриці «Зовнішні зв’язки Конституційного Суду України».

Видання також публікує привітання з днем народження суддям Конституційного Суду України у відставці Сюзанні Станік, Людмилі Малинниковій, Володимиру Тихому і Людмилі Чубар.

«Вісник Конституційного Суду України» виходить як у друкованому, так і в електронному вигляді.

Електронна версія журналу за посиланням: doccatalog/document?id=256648

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України