Вийшов друком перший в 2016 році номер Вісника Конституційного Суду України

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Вийшов друком перший в 2016 році номер Вісника Конституційного Суду України

 

 

Вийшов друком перший в 2016 році номер загальнодержавного періодичного видання „Вісник Конституційного Суду України“.

У номері опубліковано Рішення ХІІІ з’їзду суддів України (12-13 листопада 2015 р.) про призначення суддею Конституційного Суду України Віктора Кривенка, а також Укази Президента України від 26 січня 2016 року про призначення Віктора Колісника і Володимира Мойсика суддями Конституційного Суду України, та біографії суддів.

Традиційна рубрика „Акти Конституційного Суду України“ містить низку ухвал, прийнятих Судом впродовж вересня – грудня минулого року.

На сторінках видання у рубриці „Теорія та практика конституційної юрисдикції“ надруковано статтю доктора юридичних наук, судді Конституційного Суду України Михайла Гультая „Вітчизняна конституційна думка: від Нових часів до утвердження радянської влади“. Автор продовжує дослідження питань, пов’язаних із виникненням та утвердженням у вітчизняному соціумі суспільно-політичного та правового явища конституціоналізму. Публікація присвячена аналізу теоретичних напрацювань у цій галузі видатних українських науковців, політичних, державних та громадських діячів від Нових часів до утвердження на теренах України радянського тоталітарного режиму.

Крім того, читачі мають нагоду ознайомитися зі статтею „До питання про природу люстраційних заходів у контексті конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина“ студента 2-го курсу факультету правничих наук Національного університету „Києво-Могилянська академія“ Микити Євстіфеєва. Робота посіла перше місце в конкурсі серед студентів на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, що проводився Конституційним Судом України наприкінці минулого року з нагоди Всеукраїнського тижня права.

У статті досліджується питання про природу люстраційних заходів, запроваджених Законом України „Про очищення влади“, в контексті конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина. Зокрема, звернуто увагу на зв’язок цих гарантій із концептом „покарання“ та „відповідальність“, необхідність чіткого розмежування каральних і регулятивних норм та аналізу приписів згаданого закону щодо їх належності до однієї з цих категорій. За результатами дослідження зроблено висновок про невідповідність окремих норм Закону України „Про очищення влади“ вимогам Конституції України.

Люстрація є важливим процесом, – зазначає автор, – який може мати безперечно позитивні наслідки для оздоровлення „політичного клімату“ суспільства. „Проте будь-які політичні цілі, наскільки вони не були б обґрунтованими в поняттях суспільного інтересу, у державі, що базується на принципі верховенства права, мають досягатися виключно правовими засобами. Саме таким є основний лейтмотив цього принципу – „government of laws, and not of men“. Таким чином, навіть віддаючи належне щонайліпшим прагненням і задумам законодавця, ретельний юридичний аналіз дає підстави для висновку про перевищення допустимих меж здійснення законодавчої влади при запровадженні люстраційних процедур, їх несумісність, принаймні в деякій частині, із конституційними гарантіями прав і свобод людини та громадянина, що ставить під загрозу ті цінності, які люстрація покликана захищати“, – йдеться в статті.

Наступна рубрика видання – „Конференції, симпозіумі, колоквіуми“, в якій читачі можуть ознайомитися з інформаційним матеріалом про Міжнародну науково-практичну конференцію з питань запровадження конституційної скарги в Україні, яка проходила 18 грудня 2015 року в місті Києві та була організована Конституційним Судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні. В її роботі взяли участь очільники та судді органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн, представники міжнародних правничих організацій, центральних органів державної влади України, юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, наукових юридичних установ, судді Конституційного Суду України та судді Конституційного Суду України у відставці.

Наступною темою видання є зовнішні зв’язки Конституційного Суду України, де надруковано інформацію, що стосується міжнародних наукових заходів і зустрічей, участь в яких брали Голова, судді Конституційного Суду України, працівники Секретаріату Суду протягом вересня-грудня минулого року.

Також у номері – привітання з днем народження ювілярам: заслуженому юристу України, кандидату юридичних наук, судді Конституційного Суду України Олександру Касмініну, заслуженому юристу України, доктору юридичних наук, професору, судді Конституційного Суду України у відставці Василю Бринцеву, заслуженому юристу України, кандидату юридичних наук, професору, судді Конституційного Суду України у відставці Віктору Скоморосі.

На останніх сторінках видання розміщено інформацію про виконання бюджету Конституційним Судом України за 2015 рік.

Електронний варіант „Вісника Конституційного Суду України“ можна переглянути на офіційному сайті КСУ в рубриці „Вісник“.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України