Вийшов друком черговий номер видання «Вісник Конституційного Суду України»

Версія для друку

Сектор інформаційно-аналітичної роботи

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Вийшов друком черговий номер видання «Вісник Конституційного Суду України»

Побачив світ другий-третій номер загальнодержавного періодичного видання «Вісник Конституційного Суду України» за 2016 рік.

У традиційній рубриці «Акти Конституційного Суду України» опубліковано висновки Конституційного Суду України у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України і справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Також у рубриці подано окремі думки суддів Конституційного Суду України стосовно цих висновків.  

 Рубрика «Теорія та практика конституційної юрисдикції» знайомить читачів зі статтею кандидата наук з державного управління, судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького «Конституційний і Верховний суди України та співвідношення їхніх правових позицій в аспекті здійснення інтерпретаційних функцій», в якій розглядаються питання відносин Конституційного та Верховного судів України при здійсненні ними інтерпретації законів, часткового дублювання відповідних функцій цих органів та конкуренції їхніх правових позицій. На основі практики цих судів автор пропонує методологічний підхід до проблеми корегування висновків Верховного Суду України рішенням Конституційного Суду України.

На сторінках видання у рубриці «З історії вітчизняної конституційної юстиції» надруковано статтю доктора юридичних наук, судді Конституційного Суду України Михайла Гультая «Вітчизняна конституційна думка: від Нових часів до утвердження радянської влади», автор якої продовжує дослідження питань, пов’язаних із виникненням та утвердженням у вітчизняному соціумі суспільно-політичного та правового явища конституціоналізму. Публікація присвячена аналізу теоретичних напрацювань у цій галузі видатних українських науковців, політичних, державних та громадських діячів від Нових часів до утвердження на теренах України радянського тоталітарного режиму.

Також читачі мають нагоду ознайомитися зі статтею судді Конституційного Суду України (2006-2014 років), кандидата юридичних наук, доцента, заслуженого юриста України Михайла Колоса «Конституційні основи кримінально-правової політики Української Народної Республіки (1917-1918 роки), присвяченій виникненню і розвитку української кримінально-правової політики в період 1917-1918 років. В ній автор послідовно і детально висвітлює її формування та функціонування в Українській Народній Республіці, звертає увагу на легітимне введення у правове поле України кримінально-правового законодавства Російської імперії та Російської республіки, підконтрольної Тимчасовому уряду, а також вказує на витоки уконституціювання прогресивних кримінально-правових положень, спрямованих на охорону прав, свобод і гідності людини. У статті наведено елементи визнання міжнародної кримінально-правової політики України крізь призму міжнародно-правових зв’язків Української Народної Республіки з країнами Четвертого союзу в частині амністування інтернованих військових і цивільних осіб.

Автор обґрунтовано стверджує, що українська кримінально-правова політика 1917-1918 років базувалася на загальній внутрішній державній політиці України та на загальній зовнішній міжнародній політиці, що склалася в умовах Першої світової війни і революційного перевороту, який стався в Російській імперії.

У традиційній рубриці «Вітаємо ювіляра» надруковано привітання суддів Конституційного Суду України та працівники Секретаріату з днем народження суддям Конституційного Суду України у відставці Валерію Пшеничному та Ярославі Мачужак.

На останній сторінці видання надруковані вимоги до наукових статей  майбутніх авторів стосовно їхнього викладу на сторінках журналу.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України