Вийшов друком черговий номер видання "Вісник Конституційного Суду України"

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Вийшов друком черговий номер видання «Вісник Конституційного Суду України»

 

 

Побачив світ другий номер загальнодержавного періодичного видання «Вісник Конституційного Суду України» за 2015 рік.

Відкриває номер традиційна рубрика «Акти Конституційного Суду України», де опубліковано низку ухвал, прийнятих єдиним органом конституційної юрисдикції України впродовж лютого–березня поточного року.

 У рубриці «Теорія та практика конституційної юрисдикції» читачі можуть ознайомитися з актуальними статтями відомих вчених-правників з питань конституційного права. Зокрема, у статті судді Конституційного Суду України, доктора юридичних наук І. Сліденка «Релятивність базисних категорій сучасного конституційного права (конституційний лад)» аналізується відносний характер категорії „конституційний лад“, досліджується її ґенеза та практика застосування. На основі компаративного аналізу автором викладено пропозиції щодо удосконалення конституційного регулювання у цій сфері.

Стаття «Роль правових позицій Конституційного Суду України у становленні та розвитку доктрини конституційного процесу» доктора юридичних наук, доцента, завідувача кафедри муніципального права Академії муніципального управління Х. Приходько досліджує роль правових позицій Конституційного Суду України у становленні та розвитку доктрини конституційного процесу. Разом з тим аналізується правова природа конституційно-процесуальних позицій Конституційного Суду України, визначаються їх поняття і характер впливу на інституціоналізацію конституційного процесу в контексті конституційної реформи.

Також читачі мають нагоду ознайомитися зі статтею аспіранта кафедри конституційного права України  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.Члевика «Особливості свободи як принципу конституційного ладу», в якій визначено особливості свободи як принципу права і принципу конституційного ладу, проведено розмежування між конституційними принципами та принципами конституції.

Стаття кандидата юридичних наук, помічника судді Конституційного Суду України  А.Мацюка «До питання засадничих аспектів функціонування сучасної держави» досліджує питання розуміння такої категорії, як „установча влада“ народу в контексті того, чи є вона окремою, самостійною владою, та пропонує новий підхід до розуміння цього поняття, а саме як „установчої функції народовладдя“. Крім того, у статті аналізуються зміст та сутність установчої функції в контексті її відповідності основним принципам і вимогам народовладдя.

У рубриці «Зарубіжний досвід» друкується стаття «Практика органів конституційної юрисдикції та Європейського суду з прав людини з питань люстрації»,  підготовлена Науково-аналітичним відділом Управління правової експертизи Секретаріату Конституційного Суду України, яка розповідає про історію поняття «люстрація», його сучасне значення і застосування.

Рубрика «Зовнішні зв’язки Конституційного Суду України» містить інформацію про міжнародні зустрічі та наукові заходи, в яких брали участь Голова та судді Конституційного Суду України в лютому–березні 2015 року.

Також у номері – привітання з днем народження квітневим ювілярам: суддям Конституційного Суду України Олександру Литвинову і  Сергію Вдовіченку.

Крім того, опубліковано відомості про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру суддів Конституційного Суду України за 2014 рік.

Електронний варіант «Вісника Конституційного Суду України» можна переглянути на офіційному сайті КСУ в рубриці «Вісник».

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України