Вийшов друком черговий номер видання "Вісник Конституційного Суду України"

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Вийшов друком черговий номер видання «Вісник Конституційного Суду України»

 

Побачив світ шостий номер загальнодержавного періодичного видання «Вісник Конституційного Суду України» за 2015 рік.

Відкриває номер традиційна рубрика «Акти Конституційного Суду України», де опубліковано низку ухвал, прийнятих єдиним органом конституційної юрисдикції України впродовж квітня – липня 2015 року.

 У рубриці «Теорія та практика конституційної юрисдикції» читачі можуть ознайомитися з актуальними статтями відомих вчених-правників з питань конституційного права. Серед них, зокрема, стаття кандидата юридичних наук, доцента, доцента кафедри конституційного права Львівського національного університету імені Івана Франка Олени Бориславської «Верховенство конституції чи верховенство права: деякі питання відновлення дії окремих положень Конституції України», яка присвячена аналізу правомірності відновлення дії окремих положень Конституції України у 2014 році на основі дослідження співвідношення принципів верховенства права та верховенства конституції. В ній автор робить висновок, що за умов еволюційного конституційного розвитку верховенство конституції є одним із засобів забезпечення верховенства права. Поряд із цим обґрунтовується пріоритет верховенства права у тих випадках, коли верховенство конституції захищає свавільну владу, передбачені конституцією засоби боротьби із державним свавіллям вичерпані і політична нація вдається до свого права на опір. У своїй статті автор доходить висновку про правомірність відновлення дії Конституції України у 2014 році.

Стаття кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного права Львівського національного університету імені Івана Франка Сергія Різника «Про нез’ясоване питання конституційності актів парламенту, прийнятих в умовах Революції Гідності» містить аналіз актуальної, але не з’ясованої на теоретичному рівні проблеми конституційності актів Верховної Ради України, прийнятих у період з 21 по 24 лютого 2014 року, які, зокрема, зумовили чергове відновлення попередньої редакції Конституції України.

У статті аналізуються різні підходи до розуміння правової природи цих актів з погляду юридичного позитивізму і природного права, а також послідовно обґрунтовується конституційність зазначених актів парламенту як результату реалізації Українським народом загальновизнаного в демократичному світі права на повстання.

Крім того, у розділі читачі мають нагоду ознайомитися з результатами фахового обговорення проекту змін до Конституції України, які стосуються правосуддя (у частині, присвяченій діяльності Конституційного Суду України), що відбулося 16 жовтня 2015 року в Конституційному Суді України в межах заходів, присвячених 19-й річниці початку його роботи. В обговоренні взяли участь судді Конституційного Суду України та судді Конституційного Суду України у відставці.

На сторінках видання у рубриці «Зарубіжний досвід» друкується стаття професора Університету ім. Міколаса Ромеріса, судді Конституційного Суду Литовської Республіки у відставці Вітаутаса Сінкявічюса «Конституція: від основного закону до вищого права», в якій йдеться про Конституцію Литовської Республіки і її розуміння як «особливого правового акта, що підноситься над усім законодавчим шаром».

Розділ «Зовнішні зв’язки Конституційного Суду України» містить інформацію про міжнародну зустріч голів конституційних судів України, Литви, Латвії, Грузії та Молдови під час офіційної церемонії святкування 23-ї річниці Конституції Литовської Республіки, яке відбулося 25–27 жовтня 2015 року. Окреме місце відведене вітальному слову Голови Конституційного Суду України Ю. Бауліна на урочистій церемонії святкування 23-ї річниці Конституції Литовської Республіки.

Також у розділі надруковано Декларацію про створення Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів і Статут Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

У традиційній рубриці «Вітаємо ювіляра» надруковано привітання суддів Конституційного Суду України та працівників Секретаріату КСУ з днем народження доктора юридичних наук, професора, академіка Національної академії правових наук України та Національної академії наук України Юрія Сергійовича Шемшученка.

Сторінка пам’яті  присвячена відомому вітчизняному юристу та вченому, судді Конституційного Суду України у відставці, заслуженому юристу України Павлу Борисовичу Євграфову, який пішов із життя 4 листопада 2015 року.

На останній сторінці видання надруковані вимоги до наукових статей авторів, які в майбутньому друкуватимуться на сторінках Вісника КСУ.

Електронний варіант «Вісника Конституційного Суду України» можна переглянути на офіційному сайті КСУ в рубриці «Вісник».

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України