Візит заступника Голови Конституційного Суду України Сергія Винокурова до В`єтнаму

Версія для друку

 

Візит заступника Голови Конституційного Суду України Сергія Винокурова до В’єтнаму

 

Заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Винокуров 8-12 квітня 2013 року відповідно до Рішення КСУ здійснив у складі делегації Союзу юристів України робочий візит до Соціалістичної Республіки В’єтнам.

Візит українських правників відбувся на запрошення президента  В’єтнамської асоціації юристів Фам Куок Аня з метою надання в’єтнамській стороні інформації щодо нормативного регулювання та практики у сфері конституційного судочинства. Домовленості про це було досягнуто під час візиту делегації В’єтнамської асоціації юристів в Україну в липні минулого року.

У В’єтнамі українська делегація провела низку офіційних зустрічей з керівництвом судових, правоохоронних органів та наукових юридичних установ країни. Зокрема, в Міністерстві юстиції В`єтнаму сторони ґрунтовно обговорили низку актуальних для в`єтнамської сторони питань щодо створення в цій країні органу конституційної юрисдикції щодо захисту прав громадян.

У ході переговорів представники юридичного відомства В`єтнаму зазначили, що високо оцінюють український досвід у цій сфері і розглядають його як надзвичайно важливий та корисний для їхньої країни. Як зазначили в`єтнамські фахівці, вони уважно опрацювали тексти Конституції України, Закону «Про Конституційний Суд України», Регламенту Конституційного Суду України та інші документи, що стосуються організації діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні, і вирішили покласти їх в основу розробки власної законодавчої бази для запровадження в країні інституту конституційного судочинства.

Сергій Винокуров зі свого боку широко поінформував в`єтнамських правників про засади діяльності, функції Конституційного Суду України, принципи формування складу суддів, процедуру ухвалення рішень, детально висвітлив інші питання організації функціонування Суду та поділився власним науково-практичним досвідом роботи в КСУ. Він також розповів про роботу Секретаріату Конституційного Суду України і завдання, що ставляться перед його працівниками: науково-експертне, організаційне, інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Суду. Заступник Голови КСУ побажав в’єтнамським юристам успішної реалізації їхнього завдання і пообіцяв і надалі за потреби надавати консультаційно-методичну допомогу в цьому питанні з боку Конституційного Суду України.

Крім того Сергій Винокуров у складі української делегації провів робочі зустрічі з керівництвом Генеральної прокуратури, Міністерства громадської безпеки, Верховного суду Соціалістичної республіки В’єтнам і керівництвом виконавчої влади міст Ханой та Хошимін. Сторони обговорили питання розбудови двосторонніх відносин між правоохоронними, судовими інституціями та органами юстиції двох країн, актуальні проблеми захисту прав громадян та здійснення у В`єтнамі конституційної і судової реформи.

У рамках програми українські правники провели переговори з колегами із В`єтнамської асоціації юристів, відвідали Університет права, Міжнародну юридичну академію та Міжнародну академію бізнесу в місті Хошимін.

Сергій Винокуров також взяв участь у церемонії підписання угоди щодо проведення восени 2013 року у В’єтнамі Всесвітнього юридичного форуму.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України