Візит українських конституціоналістів до Литви

Версія для друку

 

 

Візит українських конституціоналістів до Литви

 

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін і суддя Михайло Колос 24–25 жовтня 2012 року на запрошення Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Ромуальдаса Кястутіса Урбайтіса взяли участь у міжнародній конференції „Стандарти європейської конституційної спадщини”, присвяченій 20-й річниці Конституції Литовської Республіки.

У роботі наукового форуму, який пройшов у Вільнюсі, були задіяні Голова Венеціанської Комісії Ради Європи Джанні Букіккіо, представники конституційних судів та наукових кіл Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Чехії. Захід було організовано Конституційним Судом Литовської Республіки спільно з Венеціанською Комісією Ради Європи та Вільнюським університетом.

Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін від імені суддів Конституційного Суду України та себе особисто привітав литовських колег з 20-ю річницею Конституції Литовської Республіки та високо оцінив тривале українсько-литовське співробітництво у конституційній сфері.

У рамках роботи конференції суддя Конституційного Суду України Михайло Колос виступив із доповіддю „Генезис та розвиток українського конституціоналізму (європейський контекст)”, яка    викликала зацікавленість та  жваве обговорення серед присутніх.

Учасники конференції також обговорили ряд питань про формування традицій конституціоналізму в Литві, історичне значення Литовського Статуту як конституції вищих суспільних верств Великого князівства Литовського, взаємозв’язок європейської конституційної та національної культурної спадщини тощо.

Після завершення наукових дискусій представники Конституційного Суду України разом з іншими запрошеними взяли участь в офіційних церемоніях святкування 20-ї річниці Конституції Литовської Республіки та відкриття експозиції історичних документів Вільнюського університету, присвяченої цій даті.

Новою віхою у розвитку двостороннього партнерства між конституційними судами України та Литовської Республіки стало підписання Меморандуму про розвиток співробітництва. Домовленості про це були досягнуті ще у вересні  цього року  в ході візиту української делегації до Вільнюсу з метою участі в українсько-литовській конференції „Гарантії незалежності конституційних судів”.

В урочистій обстановці в присутності суддів конституційних судів Литви та України, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Литовській Республіці та представника Міністерства закордонних справ Литви Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін та Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Ромуальдас Кястутіс Урбайтіс підписали офіційний документ про співробітництво, який передбачає, зокрема, обмін досвідом у сфері забезпечення верховенства конституційних норм, захисту прав і свобод людини і громадянина.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України