Візит суддів Конституційного Суду України до інституцій Ради Європи
Судді Конституційного Суду України Михайло Гультай та Олег Первомайський взяли участь у заході на тему «Стандарти Ради Європи з внутрішнього переміщення», організованому для представників суддівського корпусу, у тому числі переміщених судів України та представників Національної школи суддів України, який відбувся 9-10 липня 2019 року у місті Страсбург (Французька Республіка).
З вітальними словами до учасників звернулися Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя, Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв, проректор НШСУ Наталія Шукліна.
Суддя Конституційного Суду України Михайло Гультай привітав учасників заходу від імені Конституційного Суду України та зазначив, що проблема внутрішньо переміщених осіб є гострою для України і Конституційний Суд України має виконувати своє основне завдання – захищати конституційні права громадян.
Михайло Гультай підкреслив, що для України питання захисту прав вимушених переселенців набувають особливого значення та актуальності, що підсилюється масштабністю переміщення та недосконалістю нормативного регулювання. Питання правового статусу ВПО є не лише внутрішньою проблемою самої держави, а й перебуває у фокусі уваги міжнародної спільноти, оскільки створює реальні загрози для прав людини, захисту життя та здоров’я, недоторканності та безпеки вимушених переселенців.
Під час засідань, які відбулися в інституціях Ради Європи, було обговорено проблемні питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб, проаналізовано європейські стандарти захисту прав ВПО, основні виклики та рекомендації Ради Європи щодо ситуації в Україні.
У перший день візиту члени делегації обговорили питання ролі та функцій Європейського суду з прав людини, виконання рішень Європейського суду з прав людини, захисту внутрішньо переміщених осіб відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У межах заходу відбулася зустріч членів делегації з суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською, під час якої було обговорено питання сталої практики Європейського суду з прав людини.
Другий день візиту розпочався з присутності делегації на слуханні Великою палатою Європейського суду з прав людини справи «Big Brother Watch та інші проти Великобританії (nos. 58170/13, 62322/14 та 24960/15)».
Учасники також ознайомилися з досвідом Грузії та Балкан щодо внутрішнього переміщення, поточними реформами Європейського суду з прав людини та Наглядової Ради з прав людини, обговорили судову реформу в Україні та роль Консультативної ради європейських суддів у забезпеченні послідовності судової практики – CCJE Висновок № 20.
Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу