Візит представників Місії ОБСЄ

Версія для друку

Візит представників Місії ОБСЄ

 

За дорученням Голови Конституційного Суду України його заступник Сергій Винокуров 22 травня зустрівся з представниками Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Беатою Мартін-Розумілович, Люсіне Бадалян та  Сємьоном Джакаєвим. 

У ході зустрічі особливу увагу було приділено вітчизняному виборчому законодавству та черговим парламентським виборам, призначеним на кінець жовтня цього року.

Конституційний Суд України стоїть виключно на позиціях верховенства права і дотримання Конституції України як Основного Закону держави, – сказав Сергій Винокуров, коментуючи останні рішення Конституційного Суду України щодо конституційності положень Закону України „Про вибори народних депутатів України”.

Він нагадав, що у попередні роки також надходили відповідні конституційні подання і Конституційний Суд України, приймаючи рішення колегіально, завжди забезпечував верховенство Основного Закону України у виборчому законодавстві та захищав права і свободи виборців. 

Сергій Винокуров наголосив, що Конституційний Суд України не бере безпосередньої участі у виборчому процесі, а лише розглядає відповідність Конституції України положень виборчого законодавства або дає їх офіційне тлумачення у разі надходження конституційних подань або звернень.

На прохання гостей Сергій Винокуров розповів про роль і межі компетенції Конституційного Суду України та поінформував про кількість прийнятих рішень, висновків, процесуальних ухвал. Він повідомив, що за період своєї діяльності Конституційний Суд України перевірив положення понад 150 законів України та інших правових актів на відповідність Основному Закону України і більшість з них визнав неконституційними. А от підставою для визнання їх неконституційними в більшості випадків було порушення прав і свобод людини та громадянина. Також заступник Голови Конституційного Суду України підкреслив, що останнім часом значно збільшилася  кількість звернень саме громадян з питань захисту їхніх конституційних прав.

Підсумовуючи, співрозмовники підкреслили особливе значення діяльності ОБСЄ для суспільства та зауважили, що головна мета співпраці – захист вільного волевиявлення громадян та проведення прозорих виборів. Представники місії повідомили, що найближчим часом буде підготовлено і опубліковано звіт та відповідні рекомендації.

У зустрічі також взяли участь керівник Секретаріату Конституційного Суду України Володимир Дубровський, співробітники апаратів Суду та Міністерства закордонних справ України.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України