Візит Голови КСУ до Російської Федерації

Версія для друку

Візит Голови КСУ до Російської Федерації

 

 

На запрошення Конституційного Суду РФ делегація Конституційного Суду України на чолі з його Головою Анатолієм Головіним взяла участь в урочистих заходах з нагоди 20-ї річниці Конституційного Суду РФ, які проходили з 26 по 29 жовтня у Москві та Санкт-Петербурзі.

В ювілейних заходах взяли участь більше 50 делегацій органів конституційного контролю зарубіжних країн, перші особи органів державної влади Російської Федерації, представники авторитетних міжнародних організацій і правозахисних інститутів.

27 жовтня в Олександрійській залі Великого Кремлівського палацу відбулося урочисте засідання, присвячене 20-річчю КС РФ, а також зустріч іноземних учасників з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим. 

28 жовтня очільник Конституційного Суду України взяв участь у міжнародній конференції „Конституційний контроль: доктрина та практика“, яка проходила у Палаці конгресів м.Санкт-Петербург. Учасниками заходу стали близько 200 провідних вчених та практиків з конституційного права, серед яких – Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста та новообраний Голова ЄСПЛ Ніколас Братца, Голова Венеціанської комісії Ради Європи Джанні Букіккіо, голови конституційних та верховних судів Австрії, Албанії, Азербайджану, Алжира, Андорри, Вірменії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Німеччини, Єгипту, Індонезії, Іспанії, Італії, Казахстану, Кіпру, Китаю, Колумбії, Кореї, Латвії, Литви, Люксембургу, Македонії, Мальти, Молдови, Монголії, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Великобританії, Таджикистану, Туреччини, Узбекистану, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чорногорії, Чехії, Швейцарії, Естонії, ПАР тощо.

Делегати цих країн обговорили та обмінялися досвідом з актуальних питань забезпечення конституційного контролю, ролі конституційних судів у захисті прав і свобод громадян та визначили основні напрями подальшого співробітництва органів конституційної юстиції в багатосторонньому та двосторонньому форматах. 

 Голова Конституційного Суду України від імені суддів КСУ привітав колег КС РФ з ювілеєм та презентував учасникам наукового форуму доповідь: „Конституційний контроль як форма захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні“.

У своєму виступі А.Головін зазначив, що конституційний судовий контроль є важливим елементом механізму захисту особистості від влади та ефективним засобом забезпечення основних (конституційних) прав і свобод людини і громадянина в демократичній, правовій державі. 

Відзначивши плідні відносини між конституційними судами Російської Федерації та України, Анатолій Головін вручив Голові КС РФ Валерію Зорькіну орден „За заслуги“ Всесвітньої асоціації юристів та нагрудний знак „Почесна відзнака Конституційного Суду України“ судді КС РФ Миколі Бондарю.

На конференції Анатолій Головін головував на ІV-й сесії першого дня її роботи.

У ході перебування в РФ А. Головін провів низку робочих зустрічей з представниками органів конституційної юрисдикції  Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Болгарії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Таджикистану тощо, а також керівництвом Венеціанської Комісії Ради Європи, під час яких сторони обмінялися досвідом функціонування своїх судів та обговорили подальші напрями розвитку співробітництва.

Під час візиту також відбулися зустрічі Голови КСУ з Надзвичайним і Повноважним Послом України в РФ В.Єльченком та Генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі Н.Прокопович, в ході яких обговорювалися питання двосторонніх відносин між КС України та РФ, захисту прав людини органами конституційної юрисдикції, взаємодії національних конституційних судів та Європейського суду з прав людини, співпраці з Венеціанською Комісією Ради Європи тощо.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України