Візит до Європи у рамках програми «Трансформ»

Версія для друку

Візит до Європи у рамках програми «Трансформ»

 

У рамках консультаційної програми уряду Німеччини «Трансформ» та за ініціативи Федерального міністерства юстиції з 26 червня по 2 липня 2011 р. група наукових консультантів суддів та працівників Секретаріату Конституційного Суду України відвідали Федеративну Республіку Німеччину та Французьку Республіку.

«Трансформ» – це найважливіша консультаційна програма двостороннього технічного співробітництва між Україною і Німеччиною, започаткована урядом ФРН 1994 р.

Чільне місце у рамках цієї програми займає співробітництво у сфері конституційно-правових питань.

Цьогоріч робочий візит співробітників Конституційного Суду України проходив разом з колегами з Конституційного Суду Республіки Молдови.

В Інституті зарубіжного і міжнародного права ім. Макса Планка (м.Хайдельберг, Німеччина) члени делегації Конституційного Суду України зробили презентаційну доповідь про діяльність українського суду конституційної юрисдикції, його структуру, компетенційні функції, принципи роботи наукових консультантів суддів Конституційного Суду та управління правової експертизи КСУ.

У Федеральному Конституційному Суді (м.Карлсрує, Німеччина) відбувся фаховий діалог членів делегації Конституційного Суду України з німецькими колегами – науковими співробітниками суддів  Федерального Конституційного Суду Федеративної Республіки Німеччина.

На зустрічі у Європейському суді з прав людини (м.Страсбург, Франція) вивчались питання особливостей механізму правового захисту людини і громадянина, порядку, процедури звернення до Страсбурзького суду, принципи роботи наукових співробітників Європейського суду з прав людини.

Обговорення особливостей практичної діяльності наукових консультантів суддів та працівників Секретаріату КСУ і загальних конституційно-правових питань за словами учасників делегації Конституційного Суду України були досить плідними і в подальшому матимуть практичне застосування в роботі.

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України