Відбувся вебінар з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини

Версія для друку

 

У Конституційному Суді України 10-11 лютого проведено онлайн-вебінар для працівників Секретаріату Конституційного Суду України та наукових консультантів суддів Суду з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини, організований Департаментом виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

Зі вступними промовами до присутніх звернулися керівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Клер Браун та в. о. керівника Секретаріату Конституційного Суду України Лариса Бірюк.

Під час заходу з тематичними доповідями виступили керівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Ради Європи Клер Браун, керівник відділу виконання рішень Європейського суду з прав людини Клер Ові, несудовий доповідач ЄСПЛ Микола Сорочинський, юристи відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ольга Дубінська, Юлія Гендліна та Надія Задорожна.

Програма дводенного заходу включала обговорення ролі національних конституційних судів у юриспруденції Європейського суду з прав людини, а саме якість закону, конституційні звернення як засіб правового захисту, Протокол 16, перспективи консультативних висновків щодо конституційної процедури тощо.

Окремо учасники проаналізували деякі аспекти виконання рішень ЄСПЛ та Конституційного Суду України, питання активізації діалогу між Комітетом Міністрів Ради Європи та Конституційним Судом України.

Також йшлося про проблеми виконання національних судових рішень, судову та прокурорську незалежність, питання свободи пересування та довічного ув’язнення без можливості перегляду. У цьому контексті було обговорено низку рішень Європейського суду з прав людини, зокрема у справах “Жовнер проти України”, “Юрій Миколайович Іванов проти України”, “Бурмич та інші проти України”, “Ігнатов проти України”, “Петухов проти України №2”, “Олександр Волков проти України”.

На завершення сторони обмінялися думками щодо форм подальшої співпраці.

          

11.02.2022

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України