Відбувся розгляд справи за конституційною скаргою Петренка В.О. щодо конституційності окремого положення Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»

Версія для друку

13.07.2022

Другий сенат Конституційного Суду України 13 липня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Петренка Віктора Олексійовича, колишнього військовослужбовця зі стажем служби майже 40 років, щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668–VI (далі – Закон № 3668).

Як зазначив суддя-доповідач Володимир Мойсик, заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність частинам першій, другій статті 8, частині п’ятій статті 17, частині третій статті 22, частині першій статті 46 Конституції України положення статті 2 Закону.

Відповідно до Закону № 3668 розмір пенсії Петренка В.О. обмежено десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.

Заявник стверджує, що застосування в судових рішеннях у його справі положень статті 2 Закону № 3668 призвело до суттєвого звуження змісту й обсягу існуючих його прав і свобод як особи, яка має право на пенсійне забезпечення відповідно до норм законодавства України.

На думку автора клопотання, оспорювані положення суперечать Конституції України, оскільки раніше обмеження пенсії максимальним розміром не існувало, воно було введено в дію із прийняттям Закону № 3668; змінами, якими передбачено обмеження пенсії максимальним розміром, суттєво звужено зміст і обсяг існуючих прав і свобод осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до норм законодавства України.

Суд, дослідивши матеріали справи на відкритій частині, перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua/video.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України