Відбувся робочий візит делегації Конституційного Суду України до Відня

Версія для друку

Делегація Конституційного Суду України у складі суддів Конституційного Суду України Олега Первомайського (глави делегації), Оксани Грищук та Василя Лемака 2-3 травня 2023 року перебувала у місті Відень (Республіка Австрія) на запрошення Спеціального представника головування ОБСЄ – Координатора проектів ОБСЄ в Україні посла Генріка Вілладсена.

У штаб-квартирі ОБСЄ 2 травня делегація взяла участь у конференції “Підтримка українського конституціоналізму з боку ОБСЄ: що можна використати зі спадщини Конституції 3 травня 1791 року?”, присвяченій річниці ухвалення Конституції Речі Посполитої.

Під час заходу, що його організували постійні представництва України та Литовської Республіки при міжнародних організаціях у Відні та постійне представництво Республіки Польща при ОБСЄ, і в якому взяли участь посли та представники держав-учасниць ОБСЄ, судді Конституційного Суду України поінформували присутніх про виклики, які постали перед органом конституційної юрисдикції України в умовах війни. У межах дискусії докладно йшлося про захист конституційних цінностей під час надзвичайних ситуацій на національному та регіональному рівнях.

Під час панелі, присвяченої питанням взаємодії Конституційного Суду України Суду з ОБСЄ, учасники заходу обговорили ключові пріоритети подальшої співпраці у межах проєкту “ Підтримка національних партнерів у покращенні доступу до конституційного правосуддя”, які могли б сприяти покращенню захисту прав людини та утвердженню правовладдя в Україні.

На полях конференції делегація Конституційного Суду України провела робочі зустрічі з Генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Марією Шмідт, Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Євгенієм Цимбалюком, Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Австрія Василем Химинцем, постійними представниками Литовської Республіки та Республіки Польща при ОБСЄ та ін.

Під час перебування у Відні судді Конституційного Суду України також відвідали Конституційний Суд Республіки Австрія, де провели робочу зустріч з Головою Суду Крістофом Ґрабенвартером. Сторони обговорили широке коло питань, що становлять взаємний інтерес для органів конституційної юрисдикції України та Австрії та поглиблення співпраці.

Cудді КСУ Василь Лемак, Оксана Грищук, Олег Первомайський 
(зліва направо)

Під час конференції

 

Учасники конференції 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України