Відбулося перше засідання Редакційної ради "Вісника Конституційного Суду України" в оновленому складі

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Відбулося перше засідання Редакційної ради «Вісника Конституційного Суду України» в оновленому складі

 

28 травня 2014 року відбулося перше засідання оновленого складу Редакційної ради «Вісника Конституційного Суду України» – офіційного друкованого органу Конституційного Суду України.

Відповідно до Рішення КСУ від 13 травня 2014 року «Про склад Редакційної ради «Вісника Конституційного Суду України», очолив Редакційну раду Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін, заступником голови ради став суддя КСУ, кандидат юридичних наук, доктор права Петро Стецюк.

До складу Редакційної ради увійшли завідувач кафедри конституційного права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Юрій Барабаш; суддя КСУ, доктор юридичних наук, професор Василь Бринцев; суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща, доктор юридичних наук, професор Мирослав Гранат; судді КСУ у відставці - доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Микола Козюбра і доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Михайло Костицький; суддя КСУ, доктор юридичних наук, професор Микола Мельник; Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Анатолій Селіванов; суддя КСУ, доктор юридичних наук, доцент, старший науковий співробітник Ігор Сліденко; суддя КСУ у відставці, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Володимир Тихий; суддя Федерального суду претензій США, доктор права, професор Богдан Футей; судді КСУ - доктор юридичних наук, член-кореспондент НАПрН України Станіслав Шевчук і кандидат юридичних наук, доцент Віктор Шишкін.

Перш ніж оголосити розгляд питань порядку денного, Юрій Баулін подякував колегам за згоду взяти участь у Редакційній раді та привітав їх з початком діяльності в складі цього органу. «Сподіваюсь, що наша робота надасть нового імпульсу «Віснику Конституційного Суду України» з точки зору і змісту, і форми», – сказав очільник Суду. При цьому Юрій Баулін запросив усіх членів ради взяти активну участь у підготовці особисто або у співавторстві  наукових статей для публікації у виданні, а також попросив колег залучати авторитетних вітчизняних та зарубіжних науковців до підготовки публікацій для Вісника.

Голова Суду також окреслив основні напрямки роботи Редакційної ради і свої погляди щодо удосконалення Вісника. Зокрема, Юрій Баулін вважає за доцільне створити в номерах видання спеціальні рубрики, присвячені до Дня Конституції України, Дня Конституційного Суду України, Дня працівників суду, Міжнародного дня прав людини і Всеукраїнського тижня права, а також  розробити рубрики для публікації оглядів юридичної літератури з проблем конституційного судочинства тощо.

Голова Редакційної ради звернув увагу і на необхідність якісно поліпшити поліграфічне оформлення Вісника. «Але головне – це поглиблення змісту тих статей, які ми публікуємо», – підкреслив Юрій Баулін. Зараз Україна перебуває на відповідальному етапі конституційного процесу, тому  висвітлення актуальних проблем конституційної юрисдикції у «Віснику Конституційного Суду України» стане тим фактором, який підвищить популярність цього видання в середовищі і науковців, і юристів-практиків, наголосив очільник КСУ.

Учасники засідання обговорили також низку пропозицій щодо нової концепції Вісника, озвучених Михайлом Костицьким. Після дискусії за основу було взято проект, що передбачає розміщення у виданні відомостей про діяльність КСУ та прийняті ним рішення в поєднанні зі статтями, які містять наукові коментарі, узагальнення та висновки стосовно рішень Суду.

Члени ради підтримали і низку концептуальних пропозицій Петра Стецюка щодо більш активного наповнення редакційного портфеля Вісника, удосконалення порядку проведення Конституційним Судом України щорічного конкурсу статей молодих науковців на конституційну тематику та ідею про налагодження співпраці з Міністерством освіти і науки України з метою організації всеукраїнських заходів за участі керівників кафедр конституційного права з вищих навчальних закладів.

У ході розгляду інших питань схвалення отримала пропозиція Юрія Бауліна поширити серед наукових бібліотек низку виданих конституціоналістами наукових та науково-публіцистичних праць, що зберігаються в Суді. Богдан Футей запропонував надіслати примірники таких видань і в зарубіжні бібліотеки, які, за його словами, не відмовляються від можливості поповнити свої фонди подібними надходженнями.

Рада також розглянула дві надіслані в редакцію Вісника авторські статті та дала висновки щодо їх прийнятності для публікації в офіційному виданні Конституційного Суду України.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України