Відбулося перше засідання Дорадчої групи експертів

Версія для друку

У неділю, 12 листопада 2023 року, відбулося перше засідання Дорадчої групи експертів, яка була сформована для сприяння в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

На своєму першому засіданні Дорадча група експертів ухвалила два ключові рішення, необхідні для початку її роботи – обрала Голову та Секретаря, а також затвердила Положення про Дорадчу групу експертів.

Головою Дорадчої групи експертів обрали Алеша Залара, а Секретарем Дорадчої групи експертів – Ярослава Романюка.

Голова Дорадчої групи експертів у своєму вітальному слові подякував колегам за довіру та наголосив на важливості співпраці між усіма членами Дорадчої групи експертів. ‟Голова Дорадчої групи експертів є одним з шести рівних членів цієї групи, ми це пам’ятаємо і надзвичайно важливо, щоб ми продовжували нашу роботу так само плідно, як ми її розпочали, коли ми працювали над підготовкою до цього засідання‟, – зазначив він.

Алеш Залар також повідомив, що Дорадча група експертів продовжить працювати над проєктом Методології оцінювання моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України, аби напрацювати остаточну версію документа вже найближчим часом.

Окрім цього, Голова ДГЕ запросив представників громадянського суспільства до співпраці. ‟Для нас дуже важливо мати співпрацю з вами, отримувати інформацію від вас у цьому процесі. Оскільки є законодавча вимога, що нам необхідно зібрати усю інформацію про кандидатів, провести належне оцінювання такої інформації, відслідкувати все те, що є важливим в процесі проведення співбесід з кандидатами. Тому ми всіляко заохочуємо таку співпрацю з українськими заінтересованими сторонами. Це є важливою частиною процесу‟.

Він наголосив, що Дорадча група експертів буде максимально прозоро здійснювати свою роботу. „Всі ми дуже добре усвідомлюємо важливість того, щоб наша діяльність була максимально прозорою, зокрема коли йдеться про процес ухвалення рішень та результати, яких ми досягаємо‟. У цьому контексті Алеш Залар зазначив, що українське суспільство має можливість допомагати Дорадчій групі експертів у їх роботі. Він також закликав слідкувати за роботою ДГЕ на офіційному сайті КСУ та сторінках ДГЕ в соціальних мережах. „Все це не лише сприятиме процесам прозорості, а й процесам доброчесності‟, – сказав він.

Наостанок Алеш Залар побажав усім безпеки та підкреслив, що Україна має підтримку всієї міжнародної спільноти і Дорадча група експертів є підтвердженням цього. За його словами, міжнародна спільнота через такі проєкти буде в подальшому надавати підтримку, яка необхідна нашій державі. Також він наголосив на досягненнях, які вже вдалося реалізувати, та які спрямовані на збереження демократії та суверенітету України.

Відеозапис засідання.

 

Нагадаємо, що Дорадча група експертів складається з шести членів та шести заступників.

Членами ДГЕ є: Ганна Сухоцька, Алеш Залар, Морін ОКоннор, Оксана Васильченко, Ярослав Романюк та Наталія Кузнєцова.

Їхніми заступниками є відповідно – Річард Барретт, Марек Зубік, Томас Б. Гріффіт, Ігор Процюк, Володимир Кузьменко та Василь Шакун.

Також звертаємо увагу, що засідання Дорадчої групи експертів транслювалося наживо на офіційному вебсайті та YouTube-каналі Конституційного Суду України.

Водночас інформація про діяльність Дорадчої групи експертів буде розміщуватися на сайті Конституційного Суду України у розділі „До відома громадян рубрика Дорадча група експертів, на офіційній Facebook-сторінці Дорадчої групи експертів та на YouTube-каналі Дорадчої групи експертів.

 

Представники Дорадчої групи експертів

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України