Відбулося ІV засідання Науково-консультативної ради та наукова дискусія: учасники обговорили форми співпраці між НКР і КСУ, конституційні цінності та принципи в рішеннях Суду

Версія для друку

26 жовтня, 2022

У Конституційному Суді України 25 жовтня відбулося четверте засідання Науково-консультативної ради Конституційного Суду України. Участь у ньому взяли судді Конституційного Суду, судді КСУ у відставці, члени Науково-консультативної ради (далі–НКР), а також працівники Секретаріату Суду.

З вітальним словом до учасників звернувся суддя Конституційного Суду України, Голова Постійної комісії з питань наукового забезпечення КСУ Віктор Колісник.

Він зазначив, що наразі Україна перебуває на дуже складному етапі свого державотворення і знову змушена виборювати право на існування, боротися за свою незалежність та державний суверенітет. У таких умовах є дуже важливою роль усіх органів державної влади, які мають продемонструвати, що Україна функціонує як держава належним чином. Відтак, за його словами, роль НКР зростає, адже її діяльність має сприяти підвищенню якості й обґрунтованості рішень та висновків Конституційного Суду України. Суддя застеріг, що сьогодні, коли країна перебуває у стані війни, до інформації треба ставитися обережно, і посадовці, і журналісти повинні мати відчуття самоцензури, а науковці і члени НКР мають ґрунтовно обговорити ці питання і дати свої рекомендації, щоб зрозуміти, де межа поширення інформації. Віктор Колісник подякував членам НКР за надані ними наукові висновки та висловив сподівання на поглиблення подальшої співпраці.

У своїй доповіді суддя Віктор Колісник основну увагу приділив організаційним питанням діяльності НКР, а також формам і форматам співробітництва її членів і суддів Суду в процесі підготовки наукових висновків.

Суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук на засіданні представила доповідь на тему „Конституційні цінності та принципи в рішеннях Конституційного Суду України: особливості в умовах воєнного стану“.

Суддя розповіла про роботу Конституційного Суду України в умовах воєнного стану, зазначивши, що Суд відповідає на виклики, які постають перед ним, та продовжує свою діяльність.

Оксана Грищук наголосила на концепції „демократії, здатної захистити себе“ та зазначила, що демократія ґрунтується на компромісі, що вимагає певних поступок для того, аби забезпечити більшу стабільність країни в цілому. Зокрема, суддя розповіла про деякі рішення Конституційного Суду України, які були ухвалені для захисту демократичного конституційного ладу держави.

На засіданні виступили судді Конституційного Суду України Ольга Совгиря і Олександр Петришин з питань розширення форм співробітництва між членами Ради та суддями Конституційного Суду України.

Свою доповідь на зазначену тему також представив заступник голови НКР, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка Сергій Різник.

У виступі першого заступника керівника Секретаріату Суду Лариси Бірюк йшлося про здійснення моніторингу виконання рішень Конституційного Суду України та визначення маркерів, які мають свідчити про їх виконання.

Головував на засіданні Голова Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш.

Засідання Науково-консультативної ради його учасники продовжили інтерактивною дискусією, під час якої з науковими повідомленнями виступили судді Конституційного Суду України Олег Первомайський і Галина Юровська, суддя КСУ у відставці Михайло Костицький, а також члени НКР Оксана Щербанюк та Анжеліка Крусян.

  

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України