Відбулася зустріч суддів Конституційного Суду України з доктором філософії в галузі права Енріко Альбанезі

Версія для друку

12 червня, 2023

У понеділок, 12 червня, судді Конституційного Суду України Віктор Городовенко, Віктор Кичун, Віктор Колісник, Олександр Петришин, Ольга Совгиря та Галина Юровська зустрілися з доктором філософії в галузі права, доцентом кафедри конституційного права юридичного факультету Генуезького університету (Італійська Республіка), молодшим науковим співробітником Інституту перспективних юридичних досліджень (IALS) Лондонського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Енріко Альбанезі. Він є відомим фахівцем у питаннях конституційного судочинства, впливу права ЄС та Європейського права. Пан Альбанезі в Україні читає лекції для студентів національних вищих навчальних закладів із низки питань стосовно процесу євроінтеграції нашої держави.

Під час зустрічі сторони обговорили ключові аспекти конституційного судочинства обох країн, з-поміж іншого, функції конституційних судів у гарантуванні конституційних прав і свобод громадян. Співрозмовники також обмінялися думками та практичним досвідом щодо діяльності органів конституційного контролю своїх держав.

Однією з головних тем обговорення були перспективи проведення спільної наукової діяльності суддів Конституційного Суду України та італійського правознавця для поглиблення позасудової діяльності суддів Конституційного Суду. Учасники зустрічі висловили зацікавленість у створенні платформи для взаємного обміну науковими дослідженнями, публікаціями та семінарами з питань конституційного права.

Судді Конституційного Суду України вдячні італійському правознавцеві за цінну інформацію, отриману під час зустрічі, а також за його мужність, яку він виявив, приїхавши до України під час повномасштабної війни із рф.  Вони також сподіваються на подальше зміцнення наукового та експертного співробітництва у сфері конституційної юстиції.

На завершення зустрічі пан Альбанезі зробив запис у книзі почесних гостей Конституційного Суду України, подарував прапор Європи та висловив підтримку Українському народові з побажанням найшвидшої перемоги.

Судді Конституційного Суду України Галина Юровська, Олександр Петришин, Ольга Совгиря, Віктор Колісник,
Віктор Кичун, Віктор Городовенко
(зліва направо) та доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Генуезького університету (Італійська Республіка), молодший науковий співробітник Інституту перспективних юридичних досліджень (IALS) Лондонського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Енріко Альбанезі (третій зліва)

Учасники зустрічі

Керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний, судді Суду Віктор Городовенко, Ольга Совгиря, Віктор Колісник, Віктор Кичун, Галина Юровська, Олександр Петришин (зліва направо) та доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Генуезького університету (Італійська Республіка), молодший науковий співробітник Інституту перспективних юридичних досліджень (IALS) Лондонського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Енріко Альбанезі (в центрі)

 

    

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України