Відбулася зустріч Голови та суддів Конституційного Суду України з Головою Конституційного Суду Литви Дейнюсом Жалімасом

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

Відбулася зустріч Голови та суддів Конституційного Суду України з Головою Конституційного Суду Литви Дейнюсом Жалімасом

 

Конституційний Суд України 17 квітня 2015 року відвідав з робочим візитом Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас.

У рамках візиту відбулася широка зустріч з литовським конституціоналістом у форматі круглого столу за участі Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна та суддів Сергія Вдовіченка, Михайла Гультая, Миколи Мельника, Петра Стецюка, Віктора Шишкіна та  керівництва Секретаріату Суду. Зустріч проходила в рамках реалізації положень Меморандуму про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Литовської Республіки, підписаного в жовтні 2012 року під час візиту Голови КСУ до столиці Литви Вільнюса.

У ході бесіди сторони обмінялися свіжою науково-практичною інформацією з актуальних питань конституційного правосуддя, поділилися досвідом досягнення практичних результатів у сфері забезпечення верховенства конституцій двох країн, захисту прав і свобод людини і громадянина, обговорили широке коло інших питань, що становлять спільний інтерес.

Зокрема, конституціоналісти обговорили питання розгляду справ щодо люстрації в практиці конституційних судів двох країн, при цьому Дейнюс Жалімас поділився досвідом своєї держави щодо проведення люстрації в пострадянський період. Люстрація в кожній країні має свої особливості, підкреслив Голова КС Литви.

Окремо учасники круглого столу торкнулися теми застосування практики Європейського Суду з прав людини та актів Ради Європи і Європейського Союзу в практиці конституційних судів України і Литви. Дейнюс Жалімас, відповідаючи на запитання суддів, навів низку рішень КС Литви, прийнятих судом у справах щодо конституційності процедури внесення змін до Конституції країни, аналогічних тим справам, які розглядалися з цих питань Конституційним Судом України.

Литовський гість також звернув увагу українських колег на деякі особливості конституційного судочинства, зокрема розповів про існуючу в Литві практику посилання в тексті рішень Конституційного Суду на рішення інших європейських органів конституційної юрисдикції з аналогічних справ.

Крім того, сторони обговорили перспективи двосторонньої співпраці на майбутнє та засвідчили обопільне прагнення до подальшого зміцнення українсько-литовського співробітництва в правовій сфері.

Голова КСУ Юрій Баулін наголосив на дружньому, тривалому та плідному співробітництві між конституційними судами України і Литви. Підбиваючи підсумки зустрічі, він подякував Дайнюсу Жалімасу за цікаве і корисне спілкування та побажав учасникам зустрічі подальших можливостей для участі в подібних дружніх заходах.

Відбулася також окрема зустріч очільників конституційних судів України і Литви, в ході якої Юрій Баулін і Дейнюс Жалімас обмінялися  конструктивними пропозиціями щодо наступних етапів розбудови науково-практичної співпраці між органами конституційної юрисдикції України і Литви, обговорили перспективи зміцнення партнерства і взаємодії конституціоналістів двох країн на двосторонньому, реофільному та глобальному рівнях.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України