Відбулася німецько-українська фахова зустріч із питань конституційного права

Версія для друку

 

16 червня, 2023

У контексті співпраці Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва (IRZ) із Конституційним Судом України 15-16 червня відбулася німецько-українська фахова зустріч для обміну досвідом із питань конституційного права, що проводилася в онлайн форматі.

У межах заходу судді Конституційного Суду України та судді Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці проф., д-р Райнґард Ґайєр та проф., д-р Удо Штайнер обговорили низку професійних питань, зокрема, що стосуються концепції „обороноздатної демократії“ (militant democracy), війни, кризових ситуацій та інші.

Розпочинаючи робочу зустріч, виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду Сергій Головатий наголосив, що зазначені теми для багатьох конституційних демократій є теорією, а для України, на жаль, – реальною дійсністю.  За його словами, європейські цінності такі як: правдива демократія, людські права та правовладдя, на яких засновано Європу після Другої світової війни, знову під загрозою внаслідок чергової геноцидної війни московитів проти України. „З огляду на те, що Україна демонструє відданість європейським цінностям, тисячоліттями укорінена в європейську цивілізацію, саме тому вона впродовж тисячоліття зазнає нищення з боку євразійського диктатора, більшовизму, тоталітаризму і сьогодні путінізму чи рашизму“, – наголосив Сергій Головатий.

Судді Конституційного Суду на початку заходу подякували німецькому народові, урядові та колегам за непохитну підтримку України в цій боротьбі. Як було зазначено, Німецький фонд міжнародного юридичного співробітництва (IRZ)  зробив дуже багато для Конституційного Суду України шляхом організації фахового обміну думками, науковим та практичним досвідом із питань конституційного права між органами конституційної юрисдикції обох держав.

Водночас нині є нагальним консолідування зусиль усіх конституціоналістів для захисту європейських цінностей. Зокрема важливим є питання сприйняття законодавчою практикою європейських країнах нового терміну „рашизм –  який відтворює сутність політичного режиму теперішньої рф. На переконання суддів, це допомогло б також сформувати єдиний підхід і міжнародних інституцій до визначення путінської політики, а в майбутньому – значно полегшило б притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців.

Учасники робочої зустрічі зауважили, що Німеччина має власний досвід конституційної оборонної стратегії і для суддів Конституційного Суду є  дуже корисним обмінятися досвідом з іноземними колегами для його застосування під час здійснення конституційного контролю.

У межах дводенного фахового обміну його учасники розглянули низку важливих питань, які є актуальними для вітчизняної конституційної юстиції. Обговорили також практичні напрями подальшого співробітництва та скоординували спільні дії для виконання запланованих заходів.

Виконувач обов'язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий

Судді Конституційного Суду України

Судді Олександр Петришин, Ольга Совгиря, Василь Лемак

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, суддя Оксана Грищук

Судді Ольга Совгиря, Василь Лемак, Сергій Головатий, Оксана Грищук

Судді Галина Юровська, Олег Первомайський

 

Суддя Олександр Петришин

Суддя Федерального Конституційного Суду Німеччини у відставці, проф., д-р юр. Удо Штайнер

 

Вольфрам Гґертіґ, представник Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва (IRZ)

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України