Відбулася чергова зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка з експертами проекту Twinning

Версія для друку

 

Відбулася чергова зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка з експертами проекту Twinning

 

У Конституційному Суді України 25 вересня 2012 року відбулася чергова зустріч судді Олександра Пасенюка з місією експертів країн-членів Євросоюзу в рамках проекту Twinning “Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні». Місію представляли суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус і спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Національної судової адміністрації Швеції Йєспер Ніцше.

У ході розмови Олександр Пасенюк відзначив, що програма співпраці в рамках проекту Twinning просувається успішно і вже має позитивні напрацювання, які вивчаються українськими суддями. 

Основну увагу учасники діалогу приділили всебічному обговоренню теми розвитку і зміцнення взаємодії адміністративних судів із засобами масової інформації. Олександр Пасенюк детально розповів, як відбувалося становлення взаємовідносин Вищого адміністративного суду України з пресою і на яких засадах будувалися ці стосунки. Він вичерпно відповів на  запитання про організацію роботи прес-служби ВАСУ, практику підтримання контактів між адмінсудами і ЗМІ та низку інших запитань про стосунки суддів з пресою. Адміністративні суди у своїй роботі завжди були налаштовані на прозорість і доступність у спілкуванні з журналістами, відзначив Олександр Пасенюк. 

Співрозмовники також обговорили актуальні нині проблеми появи в пресі необ’єктивних публікацій про судочинство, поділилися досвідом  роботи в напрямку більшої відкритості суддів для контактів з журналістами, торкнулися питань розробки медійних стратегій, необхідності пошуку ефективних способів комунікації судів з пресою тощо. Окремою темою йшлося про організацію роботи з засобами масової інформації у Конституційному Суді України.

Підбиваючи підсумки зустрічі, сторони високо оцінили  взаємокорисну співпрацю українських суддів і європейських експертів у рамках проекту Twinning і висловили готовність до реалізації подальших його етапів.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України