Відбулася чергова зустріч із представниками Проекту Twinning

Версія для друку

 

Відбулася чергова зустріч із представниками Проекту Twinning

 

20 березня 2012 року відбулася чергова зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка та представників Секретаріату за дорученням Суду з учасниками Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“.

Експертну місію на зустрічі представили – суддя Вищого адміністративного суду Литовської Республіки, молодший керівник проекту Віргіліус Валанчус, старший суддя Апеляційного адміністративного суду м.Стокгольм Аніта Ліндер та Постійний радник цього проекту Крістоф Вюртц.

У ході розмови сторони обговорили питання застосування у вітчизняному судовому процесі рішень Європейського суду з прав людини, а також торкнулися проблеми мовного (офіційного) перекладу цих рішень. Так, суддя Вищого адміністративного суду Литовської Республіки Віргіліус Валанчус підкреслив спільну проблему в роботі судів – уникнення мовної розбіжності між перекладом та оригінальним текстом рішення Євросуду. Співрозмовники наголосили на важливості його правильного і точного перекладу.

Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк відзначив, що єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні активно використовує напрацювання Європейського суду з прав людини при підготовці своїх правових позицій. А також додав, що Конституційним Судом України детально вивчаються матеріали справи, відносно яких відкрито конституційне провадження, та порівнюються з позиціями зарубіжних судів з аналогічних питань.

Відповідаючи на питання Олександр Пасенюк, який має значний досвід роботи в адміністративній юстиції та давно займається проблемами судового адміністрування, розповів про розмежування компетенції між адміністративними судами та органом конституційної юрисдикції. Він відзначив, що Конституційний Суд України тлумачить норми законодавства у зв’язку із неоднозначним їх застосуванням судами загальної юрисдикції.

Українська сторона підкреслила, що завдання єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави. 

Наприкінці зустрічі українська сторона побажала колегам успішної реалізації цього проекту, а представники проекту подякували за змістовну розмову та теплу зустріч.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України