Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо конституційності Указу Президента України

Версія для друку

Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційним поданням
62 народних депутатів України щодо конституційності Указу Президента України

 

11 червня 2019 року Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 21 травня 2019 року № 303/2019 (далі – Указ).

Під час відкритої частини пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Кривенка щодо змісту конституційного подання, підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

На відкритій частині пленарного засідання було зазначено, що Президент України, керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою, сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України, відповідно до пунктів 7, 8 частини першої статті 106 Конституції України Указом припинив достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання; призначив позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року; доручив Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України.

На думку народних депутатів України, Указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Суб’єкт права на конституційне подання зазначає, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 90 Конституції України Президент України не встановлює відсутності чи наявності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а лише видає указ за умови наявності юридичного факту – відсутності коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця від дня припинення її діяльності.

Автори клопотання вважають, що Указ не відповідає частині першій статті 8, частині другій статті 19, пункту 1 частини другої статті 90, пункту 8 частини першої статті 106 Конституції України.

Суддя-доповідач повідомив, що до Суду надійшли звернення від громадян України з проханням прискорити розгляд справи, висновки від членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, amicus curiaе від експертів та науковців у галузі права, представників громадських організацій щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження –  Президента України Володимира Зеленського, представників суб’єкта права на конституційне подання, народних депутатів України Андрія Тетерука, Олега Купрієнка, Ігоря Алексєєва, представника Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського, постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолія Селіванова.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

Головувала на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України в рубриці «Відеотрансляція засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України