Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у справі щодо уповноважених Верховної Ради України

Версія для друку

Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання

у справі щодо уповноважених Верховної Ради України

 

29.10.2019

29 жовтня Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочала розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) (реєстр. № 1016) (далі – Законопроект) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Під час відкритої частини пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Колісника щодо змісту конституційного звернення, підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, конституційне звернення Верховної Ради України за формою і змістом відповідає вимогам Конституції України та Закону України «Про Конституційний Суд України», порушені в ньому питання підвідомчі Конституційному Суду України. Враховуючи зазначене, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у справі.

Верховна Рада України відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України) і про його направлення до Конституційного Суду України» від 3 вересня 2019 року № 32–IX звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням надати висновок щодо відповідності Законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується:

«I. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни:

1. Частину першу статті 85 доповнити пунктом 17-1 такого змісту:

«17-1) призначення на посади та звільнення з посад уповноважених Верховної Ради України за додержанням Конституції України і законів в окремих сферах; заслуховування їх щорічних доповідей про стан додержання Конституції України і законів у відповідних сферах».

2. Статтю 101 викласти в такій редакції:

«Стаття 101. Парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Для здійснення парламентського контролю за додержанням Конституції України і законів в окремих сферах Верховна Рада України може призначати уповноважених Верховної Ради України, правовий статус яких визначається окремими законами».

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування».

Згідно зі статтею 159 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Крім того, суддя-доповідач поінформував, що відповідно до статті 59 Закону України «Про Конституційний Суд України» було направлено листи-запити до членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України з проханням висловити позицію щодо питань, порушених у конституційному зверненні.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження – постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольгу Совгирю, представника Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для надання висновку у справі. Висновок Конституційного Суду України за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду України відповідно до статті 94 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні також були присутні представники громадськості та засобів масової інформації.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України