Велика палата КСУ на відкритій частині пленарного засідання розглянула справу щодо відповідності Конституції України Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“

Версія для друку

 

Велика палата КСУ на відкритій частині пленарного засідання розглянула справу щодо відповідності Конституції України Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“

 

2.10.2018

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“ від 19 жовтня 2017 року № 2168–VІІІ та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

 

Представники суб’єкта права на конституційне подання Василь Німченко та Ігор Шурма звернулися до Конституційного Суду України з клопотанням щодо долучення до матеріалів справи додаткових матеріалів та зміни форми розгляду конституційного провадження.

Велика палата Конституційного Суду України задовольнила клопотання  представників суб’єкта права на конституційне подання щодо долучення до матеріалів справи додаткових матеріалів та відмовила у задоволенні клопотання щодо зміни форми розгляду конституційного провадження.

Під час пленарного засідання Великої палати Конституційного Суду України було заслухано доповідь судді-доповідача у справі Наталі Шаптали щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Було зазначено, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з письмовим клопотанням перевірити на відповідність Конституції України (конституційність) Закон України „Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення“ (далі – Закон). Відповідно до преамбули Закон визначає державні фінансові гарантії надання необхідних пацієнтам послуг з медичного обслуговування (медичних послуг) та лікарських засобів належної якості за рахунок коштів Державного бюджету України за програмою медичних гарантій.

Так, автори клопотання вказали, що оспорюваний Закон не відповідає статтям 8, 19, 22, 26, 49, 64, 85, 92, 95 Конституції України. Обґрунтовуючи твердження про неконституційність Закону, народні депутати вказали, що положення Закону, „які визначають його правову природу (правове визначення), сутність та ціль, не відповідають Конституції України, його норми, враховуючи їх юридичну невизначеність, унеможливлюють правозастосування та забезпечення конституційної гарантії права на охорону здоров’я“.

Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, заслухавши суддю-доповідача щодо змісту конституційного подання та наявності підстав для відкриття конституційного провадження у справі, та перейшов до закритої частини пленарного засідання для розгляду справи і ухвалення Рішення.

Головував на пленарному засіданні Голова Суду Станіслав Шевчук. На пленарному засіданні були присутні представники суб’єкта права на конституційне подання Василь Німченко, Ігор Шурма та інші громадяни.

Пленарне засідання Великої палати КСУ транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України