Велика палата Конституційного Суду України завершила на відкритій частині пленарного засідання слухання справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Версія для друку

Велика палата Конституційного Суду України завершила на відкритій частині пленарного засідання
слухання справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

11 липня Велика палата Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень частини другої статті 8, другого речення частини четвертої статті 16 Закону України "Про звернення громадян".

У ході пленарного засідання Велика палата Конституційного Суду України заслухала суддю-доповідача у справі Миколу Мельника щодо змісту конституційного подання та позицій органів державної влади, наукових установ, вищих навчальних закладів України, громадських правозахисних організацій щодо питань, порушених у ньому.

Конституційний Суд України завершив слухання справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини пленарного засідання.

Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук. Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці „Відеотрансляція засідань“.

Нагадуємо, у конституційному поданні автор порушує питання про невідповідність Конституції України окремих положень Закону України „Про звернення громадян“ стосовно того, що звернення осіб, визнаних судом недієздатними, не розглядаються, а скарга в інтересах недієздатних осіб подається їх законними представниками.

Автор клопотання у конституційному поданні зазначає, що оспорювані положення Закону встановлюють обмеження для осіб, визнаних судом недієздатними, у реалізації їх права, передбаченого статтею 40 Конституції України, та ставлять недієздатних осіб у несприятливе становище порівняно з іншими громадянами України. Зокрема, позбавляють їх прав висловлювати свою точку зору щодо діяльності органів державної влади, повідомляти про порушення чинного законодавства, вносити клопотання про визнання за ними відповідного статусу, вимагати поновлення порушених  прав та захисту законних інтересів.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України