Участь суддів Конституційного Суду України у ІV Судовому форумі

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

 

Участь суддів Конституційного Суду України у ІV Судовому форумі

 

1-2 жовтня судді Конституційного Суду України Станіслав Шевчук та Наталя Шаптала взяли участь у ІV Судовому форумі.

«Судовий форум АПУ був задуманий як центральний майданчик для обговорення актуальних проблем судочинства та реформи судової системи. І те, що програма форуму вже охоплює два дні, рівень дискусії щоразу підсилюється та участь у заході іноземних експертів та низки міжнародних організацій – все свідчить про те, що ми рухаємось у напрямку до нашої мети»,  - зазначив Президент Асоціації Правників України Денис Бугай на відкритті заходу.

У свою чергу, Віргіліюс Валанчюс, керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» озвучив своє спостереження, що наразі відбувається нівелювання стереотипів, які побутували у юристів по відношенні до суддів і навпаки. «Ми є свідками єднання представників правничої професії», - зазначив він.

Форум охопив питання інвестиційної привабливості та конкуренції юрисдикцій, практичну реалізацію теорії верховенства права та справедливого правосуддя, судової реформи та галузевих змін, міжнародних судових процесів та можливостей конституційної скарги.

У межах форуму зі спеціальними доповідями на тему «Конституційні скарги – дієвий механізм захисту прав фізичних та юридичних осіб. Українські реалії та міжнародний досвід» виступили д.ю.н., Президент Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас та суддя Конституційного Суду України, д.ю.н., професор НУ «Києво-Могилянська академія», член-кореспондент НАПрН України, член Науково-консультативної ради при ВСУ та ВАСУ Станіслав Шевчук.

Станіслав Шевчук зауважив, що він є прихильником введення конституційної скарги в Україні. «Введення конституційної скарги - новий розвиток нашої правової системи», - продовжив суддя.

Станіслав Шевчук підкреслив, що «конституційна скарга потрібна, але вона не вирішує всіх проблем».

Голова Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас наголосив, що Литва завжди буде підтримувати Україну на європейському шляху. Він зауважив, що встановлення інституту індивідуальної конституційної скарги є європейською тенденцією. «Значення індивідуальної конституційної скарги ширше, ніж просто захист інтересів особи; інститут індивідуальної конституційної скарги також захищає громадські інтереси та конституційний устрій в цілому», - продовжив доповідач.

Дейнюс Жалімас представив Концепцію, яка пропонує впровадити в Литві «так звану модель нормативної конституційної скарги, на відміну від повної конституційної скарги, яка передбачає, що скарга може подаватися не тільки стосовно конституційності правової норми, на основі якої прийнято конкретне рішення, але й стосовно застосування цієї норми судовим чи іншим державним органом».

У заході також  взяли участь Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліюс Валанчюс, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, заступник Глави Адміністрації Президента України, Голова Ради з питань судової реформи при Президентові України Олексій Філатов, заступник міського голови Олексій Резніков, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищого спеціалізованого суду України Борис Гулько,  відомі вчені, представники провідних наукових інституцій в галузі права, судових органів, адвокатських об’єднань  та юридичних навчальних закладів країни.

Цьогоріч IV  Судовий форум АПУ пройшов за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Окрім того, захід підтримали  Київська міська рада, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Мистецький арсенал. Ексклюзивним генеральним партнером форуму стала  Юридична група LCF.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України