Участь судді КСУ Віктора Городовенка у робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів

Версія для друку

Участь судді КСУ Віктора Городовенка у робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів

 

20.06.2018

13-15 червня суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко взяв участь у 35-їй робочій зустрічі Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) у місті Порту (Португальська Республіка).

Основними темами для обговорення стали питання запобігання корупції серед суддів та посилення суддівської доброчесності як основоположного принципу верховенства права та  основної цінності Ради Європи.

Під час засідання Консультативної ради європейських суддів робоча група працювала над проектом Висновку № 21 щодо запобігання корупції серед суддів. Проект висновку має бути прийнятий на пленарному засіданні КРЕС, що відбудеться у Загребі з 7 по 9 листопада 2018 року.

Документ включає рекомендації, що ґрунтуються на концепції доброчесності суддів та запобіганні корупції. У Висновку зазначається, що корупція серед суддів є однією з головних загроз суспільства та функціонування демократичної держави. Також передбачається  особиста відповідальність суддів за боротьбу з корупцією та відповідальність за нагляд за суддівською поведінкою.

Актуальним залишається також питання суддівської доброчесності. Робоча група дійшла висновку, що найкращою судовою системою є та система, яка демонструє високий ступінь незалежності та неупередженості та користується твердою довірою суспільства.

Представник Консультативної ради європейських суддів від України Віктор Городовенко поінформував членів робочої групи щодо прийняття Верховною Радою України Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», що набрав чинності 14 червня 2018 року. Він також акцентував увагу присутніх на досвіді органів суддівського самоврядування України щодо запобігання корупції та національних механізмах її протидії.

У роботі засідання взяли участь представники Австрії, Андори, Грузії, Італії, Ірландії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Словенії, України, Хорватії, Швеції та Швейцарії.

 

Довідково. Консультативна рада європейських суддів (КРЄС) є консультативним органом, створеним Комітетом міністрів Ради Європи з метою сприяння забезпеченню незалежності, неупередженості та професійності суддів. КРЄС наголошує на важливій ролі незалежної та ефективної судової влади як однієї з гілок державної влади у демократичному суспільстві. До цього часу КРЄС підготувала та ухвалила двадцять Висновків, які враховують не лише особливості існуючих національних судових систем та кращу європейську практику, а й містять пропозиції щодо вдосконалення статусу суддів та покращення доступу громадян до правосуддя. Перший Висновок КРЄС був ухвалений у 2001 році, і присвячений стандартам незалежності судової влади та незмінюваності суддів. Висновки КРЄС використовуються при підготовці національних нормативно-правових актів, а також як інструменти під час здійснення правосуддя, та є орієнтиром для суддів та суддівських комісій.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України