Участь судді Конституційного Суду України у міжнародному семінарі

Версія для друку

Участь судді Конституційного Суду України

у міжнародному семінарі

 

З 30 червня по 3 липня 2011 р. суддя Конституційного Суду України В.Кампо взяв участь у німецько-українсько-польському семінарі "Захист прав особистості з конституційно, - цивільно- та міжнародно-правової точки зору в Німеччині, Україні та Польщі (право ЄС, Європейська конвенція з прав людини)".

         Міжнародний семінар проходив в університеті м.Регенсбург (Німеччина) і зібрав представників різних держав та правничих наукових шкіл. На науковому зібранні було озвучено чимало інноваційних поглядів на розв’язання проблем теорії і практики конституційного, приватного і міжнародного права.

         Суддя КСУ В.Кампо виступив на семінарі з доповіддю "Європейська конвенція 1950 року і проблеми захисту прав громадян у діяльності Конституційного Суду України", яка викликала жваве зацікавлення фахівців з Польщі, Росії та Німеччини. Цінним у теоретичному плані був також аналіз практики Конституційного Трибуналу Польщі та Федерального Конституційного Суду ФРН.

         Професор М.-Е. Гайс у своїй доповіді "Права особистості у практиці Федерального Конституційного Суду Німеччини" фактично на основі аналізу рішень цього суду сформулював нову класифікацію прав і свобод особи, в основу якої покладено право на людську гідність. До даної класифікації професор відніс більш як 20 нових прав, які він узагальнив на підставі рішень ФКС ФРН (право на інформаційну ідентичність тощо).

         Тематика виступів фахівців міжнародного семінару у Німеччині була близькою до проблем конституційної юрисдикції в Україні, зокрема, в частині створення інституту конституційної скарги, розробки і запровадження Дорожньої карти з питань реалізації положень Конвенції 1950 року і Рішень Європейського суду з прав людини на період 2012-2015 років, можливості підготовки Офіційного класифікатора прецедентів (правових позицій) Європейського суду з прав людини для використання громадянами, судами та іншими органами влади в Україні та в інших країнах – членах Ради Європи.

 

 

Переглянути фотоматеріали

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України