Участь Сергія Головатого у 30-му Конгресі Міжнародної федерації європейського права (FIDE)

Версія для друку

 

1 червня, 2023

Виконувач обов'язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий 1 червня ц.р. взяв участь у 30-му Конгресі Міжнародної федерації європейського права (FIDE), що відбувається у м. Софія (Республіка Болгарія).

Під час церемонії урочистого відкриття Конгресу Сергій Головатий був головним промовцем, виголосивши доповідь на тему Slaying the Rabid Leviathan: Ukraine’s Quest for the Rule of Law, Muscovite Recidivism and Its Impact on European Values (Убити знавіснілого Левіатана: випробування України на правовладдя, рецидивізм московитів і його відбиток на європейських цінностях).

З вітальними промовами на Конгресі також виступили Президент Міжнародної федерації європейського права (FIDE), Голова Першої палати Суду Європейського Союзу Александр Арабаджиєв; Президент Республіки Болгарія Румен Радєв; Голова Суду Європейського Союзу Коен Лєнартс; Голова суду загальної юрисдикції Європейського Союзу Марк ван дер Вуде

Участь у Конгресі беруть Голова та судді Суду Європейського Союзу, Голова та судді Суду загальної юрисдикції Європейського Союзу, Голова Конституційного Суду Республіки Болгарія Пауліна Панова, відомі правники країн-членів Європейського Союзу. Іншим головним доповідачем на Конгресі 2023 року був пан Гі Ферговштадт, член Європейського парламенту, співголова Конференції „Майбутнє Європи“.

 

Програма Конгресу

 

Довідково: FIDE заснована в 1961 році. Конгреси, що їх організовує Федерація, вважаються одним з найвизначніших та поважних заходів з питань права ЄС і є визнаним унікальним і впливовим форумом, що об’єднує висококваліфікованих суддів, правників та науковців з усієї Європи та за її межами для обговорення та, досить часто навіть формування, європейського правопорядку. За останні 60 років конгреси FIDE привернули увагу високоповажних діячів як на рівні ЄС, так і на національному рівні. Зокрема, на Конгресі FIDE 2018 року з головною доповіддю виступив пан Мішель Барньє – головний переговорник, представник Брюсселю з питань Brexit, відповідальний за підготовку та проведення переговорів з Великою Британією відповідно до статті 50 Договору про Європейський Союз. На Конгресі FIDE у 2021 році основним доповідачем був пан Франс Тіммерманс – Віце-президент Європейської комісії. Крім того, глави держав, міністри та члени національних парламентів також регулярно беруть участь у конгресах FIDE.

Проведення раз на два роки Конгресу є найважливішою подією FIDE, в якій беруть участь близько 500 правників-практиків з усіх держав-членів ЄС, Великої Британії та держав-членів Європейської асоціації вільної торгівлі, зокрема судді національних конституційних і верховних судів, висококваліфіковані правники з Європейського парламенту, Ради ЄС, Європейської комісії та представники академічного правничого корпусу.

Увага цьогорічного Конгресу сконцентрована на конституційній ідентичності Європейського Союзу, його економічній моделі та соціальному вимірі. Отже, трьома ключовими темами Конгресу FIDE 2023 року є такі:

- Взаємна довіра, взаємне визнання та правовладдя.

- Новий геополітичний вимір конкурентної та торгової політики ЄС.

- Європейський соціальний союз.

Докладну інформацію про FIDE дивитися за посиланням: https://www.fide-europe.org/.

 

       

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України