Участь делегації Конституційного Суду України в ювілейних заходах Конституційного Суду Румунії

Версія для друку

 

Участь делегації Конституційного Суду України в ювілейних заходах Конституційного Суду Румунії

 

21-22 червня 2012 року Конституційний Суд Румунії відзначив свій ювілей – 20 років й 100-річчя започаткування традиції конституційного контролю в Румунії. На запрошення Голови Конституційного Суду Румунії Августіна Зегряна Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін та суддя Марія Маркуш взяли участь в ювілейних заходах, які проходили у місті Бухарест.

З нагоди ювілейних дат Конституційний Суд Румунії організував міжнародну конференцію „Традиція та перспективи конституційного контролю”, на яку прибули судді та представники міжнародних організацій з понад 20 країн.

З вітальною промовою до учасників зібрання звернувся Президент Румунії Траян Бесеску. У своєму виступі він наголосив на важливій ролі Конституційного Суду Румунії як гаранта рівності конституційних прав і свобод громадян перед законом. Він підкреслив, що єдиний орган конституційною юрисдикції є невід’ємним елементом правової держави та конституційної демократії.

У рамках урочистих заходів делегація Конституційного Суду України від імені суддів Конституційного Суду України привітала румунських колег з ювілеєм, побажавши їм успіхів в утвердженні верховенства права та захисту прав і свобод людини і громадянина.

У ході цієї конференції були представлені змістовні доповіді. Зокрема, суддя Конституційного Суду України Марія Маркуш виступила з доповіддю „Конституційний контроль в Україні: проблемні питання та перспективи розвитку“, в якій зазначила важливість конституційного контролю як одного із засобів захисту конституції держави. Вона підкреслила, що Конституційний Суд України забезпечує верховенство і пряму дію норм Конституції України, у тому числі відносно прав і свобод людини і громадянина.

Впродовж роботи учасники конференції активно обговорювали питання забезпечення конституційного контролю, ролі конституційних судів у захисті прав і свобод громадян та механізми доступу громадян до конституційної юстиції. Вони відзначили важливість постійного діалогу між суддями конституційних судів різних країн на дво- та багатосторонньому рівнях.

На церемонії урочистого закриття конференції Прем’єр-міністр Румунії Віктор Віорел Понта дав високу оцінку діяльності Конституційного Суду Румунії протягом 20 років. А Голова Конституційного Суду Румунії Августін Зегрян подякував усім її учасникам за участь, співпрацю і теплі привітання.

Під час перебування в Бухаресті українська делегація провела робочі зустрічі з представниками органів конституційної юрисдикції Австрії, Болгарії, Кіпру, Кореї, Угорщини, Литви, Латвії, Люксембургу, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Таїланду, Туреччини та Головою Венеціанської Комісії.

В ході візиту також відбулося урочисте підписання Меморандуму про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Республіки Болгарія.

 

Переглянути фотоматеріали

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України