Участь делегації Конституційного Суду України в українсько-литовській конференції

Версія для друку

 

 

Участь делегації Конституційного Суду України в українсько-литовській конференції

 

 

Представники Конституційного Суду України 26-29 вересня 2012 року на запрошення Голови Конституційного Суду Литовської Республіки Ромуальдаса Кястутіса Урбайтіса взяли участь у двосторонній українсько-литовській конференції «Гарантії незалежності конституційних судів», що відбулася в столиці Литви Вільнюсі.

До складу української делегації входили Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, судді Сергій Вдовіченко, Володимир Кампо, Олександр Пасенюк, Петро Стецюк і Наталя Шаптала.

 Захід відкрили очільники конституційних судів України і Литви, які відзначили важливу роль двосторонніх науково-практичних контактів між органами конституційного судочинства у зміцненні міждержавного співробітництва. Учасників конференції привітав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Валерій Жовтенко.

Голова Конституційного Суду України виступив з окремою доповіддю, в якій ґрунтовно висвітлив і узагальнив основні аспекти діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції за весь 15-річний період його функціонування, що ілюструють високу динаміку розгляду конституційних подань і звернень, торкнувся відмінностей у практиці Конституційного Суду України та органів конституційного контролю інших європейських держав.

У ході конференції тривали змістовні, зацікавлені дискусії з  найактуальніших питань, над якими працюють органи конституційної юрисдикції двох країн. Зокрема, з української сторони суддя Наталя Шаптала представила доповідь на тему «Деякі питання практики конституційного судочинства України в 2011-2012 рр.», а суддя Петро Стецюк виступив з доповіддю «Гарантії незалежності Конституційного Суду України». Своїм багатим науково-практичним досвідом в галузі конституційного судочинства поділилися з литовськими колегами судді Сергій Вдовіченко, Володимир Кампо і Олександр Пасенюк.

Литовські конституціоналісти у своїх виступах акцентували увагу на практиці Конституційного Суду Литви в 2011-2012 роках та інших найважливіших питаннях його діяльності. Водночас їх цікавили матеріали, які б наочно ілюстрували практику розгляду справ у Конституційному Суді України. На партнерських засадах українські конституціоналісти передали литовській стороні повний збірник рішень КСУ. Ці документи поповнили в бібліотеці Конституційного Суду Литви окремий стенд, присвячений  співпраці з Україною.

У ході візиту делегація КСУ провела переговори з керівництвом Конституційного Суду Литви щодо подальшого розвитку двостороннього партнерства у сфері конституційного судочинства.  За підсумками зустрічі сторони домовилися укласти двосторонній меморандум про розвиток співробітництва між Конституційним Судом України і Конституційним Судом Литви. Документ передбачається підписати під час урочистих заходів з нагоди 20-річчя КС Литви, що відзначатиметься в жовтні 2012 року. 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України