У справі за конституційною скаргою Абрамовича О. В. Другий сенат Суду перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення

Версія для друку

15 березня, 2023

Другий сенат 15 березня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо відповідності Конституції України абзацу другого частини першої статті 39 Житлового кодексу України (далі – Кодекс).

Суддя-доповідач у справі Віктор Городовенко повідомив, що заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на конституційність припис Кодексу, відповідно до якого громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов „за місцем проживання – виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті“.

Автор клопотання вважає, що внаслідок застосування в остаточному судовому рішенні у його справі абзацу другого частини першої статті 39 Кодексу його дискриміновано за ознакою „місця проживання“ та порушено конституційне право на житло, гарантоване частиною другою статті 47 Конституції України.

Суддя-доповідач поінформував, що з метою забезпечення повного та об’єктивного розгляду справи він направив листи-запити до органів державної влади, наукових установ та закладів вищої освіти із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Другий сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду у рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України