У справі щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України в аспекті можливості притягнення Президента України до адміністративної відповідальності Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення

Версія для друку

У справі щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України в аспекті можливості притягнення Президента України до адміністративної відповідальності Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення

04.03.2021

Велика палата Конституційного Суду України 4 березня 2021 року на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням Верховного Суду щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 105 Конституції України.

Під час судового засідання суддя-доповідач у справі Ірина Завгородня повідомила, що Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 105 Конституції України, згідно з яким „Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень“, в аспекті можливості притягнення Президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

На думку автора клопотання, потреба в офіційному тлумаченні зазначеного положення Основного Закону виникла у зв’язку з тим, що в Конституції України імунітет Глави Української держави визначено без конкретних параметрів; не конкретизовано, у чому саме полягає недоторканість Президента України. Водночас у законодавстві України немає норм, які б деталізували імунітет глави держави та уточнювали підстави і процесуальний порядок притягнення Президента України до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень.

Крім того, у конституційному поданні Верховний Суд зазначає, що національні суди не завжди однаково підходять до вирішення питань про можливість притягнення Президента України до адміністративної відповідальності.

Під час пленарного засідання Ірина Загородня також поінформувала, що з метою повноти розгляду справи направлено звернення до державних органів та наукових установ для з’ясування позицій з питань, порушених у конституційному поданні.

Суд завершив розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На пленарному засіданні Великої палати був присутній учасник конституційного провадження – представник суб’єкта права на конституційне подання Расім Бабанли.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua/video_ccu/ksu_04_03_2021_2.mp4.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України