У справі про порядок обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці Другий сенат перейшов до закритої частини пленарного засідання

Версія для друку

 

Сьогодні, 16 лютого, Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Соломахи Людмили Іванівни щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 142 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Володимир Мойсик виклав зміст конституційної скарги, а також поінформував про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

Зокрема, було зазначено, що Соломаха Л.І. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням щодо перевірки на відповідність Конституції України положень частини третьої статті 142 Закону щодо порядку обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

На думку заявниці, оспорювані положення Закону „за своєю суттю істотно порушують законодавчо визначені до цього гарантії незалежності судді“, тобто відповідні гарантії, встановлені Законом України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453–VI зі змінами.

Авторка клопотання стверджує, що застосування в остаточному судовому рішенні у її справі положень частини третьої статті 142 Закону призвело до порушення її „права, як судді у відставці, на належне матеріальне та соціальне забезпечення, яке є елементом гарантій незалежності судді“. На її переконання, істотне зменшення розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці призвело до порушення гарантованого статтею 41 Конституції України права володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Обґрунтовуючи свої твердження щодо невідповідності Основному Закону України оспорюваних положень Закону, заявниця посилається, зокрема, на окремі положення Конституції України, законодавчі акти України, практику Конституційного Суду України, судові рішення у власній справі.

Суддя-доповідач також повідомив, що було направлено 12 листів-запитів до державних та наукових установ, закладів вищої освіти із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Другий сенат завершив розгляд цієї справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

       

16.02.2022

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України