У квітні 2022 року Конституційний Суд України провів 21 засідання та ухвалив 85 актів Суду

Версія для друку

02.05.2022

Конституційний Суд України в умовах воєнного стану і в особливий період продовжує здійснювати конституційні функції.

Судді Конституційного Суду України проводять пленарні засідання і засідання Великої палати Суду, засідання сенатів Суду та колегій суддів Суду. Упродовж квітня поточного року Конституційний Суд України провів 21 засідання та ухвалив 85 актів. З них: 73 ухвали Великої палати Суду; 4 постанови Суду; 2 рішення сенатів Суду; 1 ухвала сенату Суду; 5 ухвал колегій суддів Суду.

Працівники Секретаріату Суду через об’єктивні причини забезпечують виконання покладених завдань дистанційно або ж у адміністративній будівлі Суду.

​Заступник Голови (виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України відповідно до статті 33 Закону України „Про Конституційний Суд України“) видав розпорядження від 5 квітня 2022 року „Про організацію роботи Конституційного Суду України“, яким доручено керівнику Секретаріату забезпечити роботу Секретаріату ураховуючи безпекову ситуацію та виходячи із наявних ресурсів. Керівник Секретаріату відповідно видав розпорядження, яким врегулював ці питання (від 08.04.2022 № 4/04/2022 –ОД).

Таким чином, унормовано порядок роботи працівників в адміністративній будівлі безпосередньо на робочих місцях, дистанційно та оформлення простою.

Водночас працівники Секретаріату та патронатні служби суддів забезпечують належну роботу суддів Суду з метою здійснення основних повноважень Конституційного Суду. Зокрема, продовжують готувати матеріали для проведення засідань Суду, приймати та опрацьовувати конституційні скарги, запити на публічну інформацію та звернення, які надходять до Конституційного Суду України, тощо.

Так, у квітні до Суду надійшло 10 конституційних скарг. За результатами їх попередньої перевірки 6 конституційних скарг розподілено суддям-доповідачам. Суб’єктам права на конституційні скарги повернуто 4 скарги, які за формою не відповідали вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“.

Також за цей час Секретаріат Суду підготував та надіслав 13 відповідей на запити на публічну інформацію і звернення громадян, що надійшли для розгляду.

 

Інформує відділ комунікацій та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України