ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-11-38
факс 287-36-16
У КСУ відкрито книжкову виставку до Дня Незалежності України
Особливій даті – 23-й річниці проголошення незалежності Української держави, що відзначатиметься 24 серпня 2014 року, присвячено книжкову виставку "Політико-правові основи державотворення в Україні", яка днями відкрилася у бібліотеці Конституційного Суду України. З нагоди визначного державного свята і відповідно до Указу Президента України від 21 липня 2014 року «Про відзначення 23-ї річниці незалежності України» працівниками бібліотеки підготовлено експозицію з творів істориків і археологів, науковців і журналістів, які досліджували багату, складну, бурхливу історію становлення Української незалежної держави.
Давня мудрість говорить, що народ, який забуває своє минуле, не має майбутнього. З огляду на це, лекторів, викладачів, педагогів, фахівців з різних галузей знань, безумовно, зацікавить брошура відомого українського археолога та історика Леоніда Залізняка «Україна серед світових цивілізацій», видана в київському товаристві «Знання» 2000 року за сприяння та спонсорської підтримки Координаційного комітету допомоги Україні в США. У ній досліджується походження українського народу, початок формування української нації та національної державності. Автор використовує дані сучасних археологічних і етнічних досліджень, нові історичні документи і матеріали, на основі чого визначає місце й роль України серед світових цивілізацій.
У книзі відомого політика Володимира Литвина «Політична арена України: дійові особи та виконавці», виданій 1994 року, подано політичну історію України в період 1986-1994 років та низку біографічних портретів сучасних українських політичних діячів у динамічному процесі публічних та кулуарних змагань за владу. Книга написана на великому архівному та фактологічному матеріалі, містить оригінальні документальні фото.
На широкий загал читачів розрахована книга першого Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Нідерланди в Україні Роберта Серрі «Яка ти, незалежна Україно?», що вийшла 1998 року в Києві в перекладі з нідерландської. Це не просто докладний звіт про роботу і зустрічі Посла в країні перебування. Це – пристрасні роздуми над долею раніше невідомої, а тепер близької країни та її народу, глибокий аналіз причин тих чи інших подій і без перебільшення - освідчення в любові до України. Ця книга є плодом творчої діяльності людини, яка спочатку «ззовні», а потім і «зсередини» змалювала і проаналізувала життя в Українській державі, зокрема, перші драматичні кроки її незалежності.
Прагненням до «вселюдської правди» сповнена книга В’ячеслава Чорновола «Пульс української незалежності. Колонка редактора». У цьому першому посмертному виданні творів «символу української незалежності», як в народі називали В’ячеслава Чорновола, зібрано статті й тексти виступів, що друкувалися у колонці редактора започаткованих ним газет «Час/Time» (1995-1998) і «Час» (1998-1999). Збірка була видана 2000 року до річниці з дня трагічної загибелі В.Чорновола і присвячується його світлій пам’яті.
Двотомне видання науково-художньої публіцистики відомого політика, науковця і журналіста Василя Базіва «Шлях з рабства. Замітки на полях історії», що вийшло друком у Львові в 1999 році, не має аналогів у сучасній українській літературі та науці. Написане як філософське есе, воно поєднує унікальну документалістику, гостроту наукової думки і художню довершеність слова. Перший том розповідає про події, що відбувалися в Українській незалежній державі в 1995-1996 роках, у другому – хронологія 1997-1998 років. Автор спільно з читачем шукає відповіді на питання – як жити вільно у власній незалежній державі в гармонії з усім світом. Нині, як і попередні 23 роки поспіль, український народ опановує цю складну науку.