У КСУ відбулася міжнародна науково-практична конференція

Версія для друку

 

У КСУ відбулася міжнародна науково-практична конференція

18.12.2019

У Конституційному Суді України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Римський статут Міжнародного кримінального суду: проблеми визнання, співвідношення та гармонізації», у якій взяли участь керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, перший заступник керівника Секретаріату – керівник Департаменту організаційної роботи Лариса Бірюк, працівники Секретаріату Суду, провідні вітчизняні науковці та експерти.

Захід було організовано Конституційним Судом України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Від імені Голови Конституційного Суду України та суддів Суду учасників конференції привітав керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, який побажав присутнім плідної роботи та досягнення позитивних результатів у процесі дискусій.

Національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков відзначив важливість проведення подібних заходів в стінах Конституційного Суду України. У цьому зв’язку він акцентував увагу на Висновку Конституційного Суду України № 3-в/2001 у справі за конституційним поданням Президента України про надання висновку щодо відповідності Конституції України Римського Статуту Міжнародного кримінального суду (справа про Римський Статут); а також звернув увагу на Висновок Конституційного Суду України № 1-в/2016 у справі за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Заступник декана юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Максим Куцевич наголосив на актуальності тематики заходу та зазначив, що завдяки позитивному Висновку Конституційного Суду України від 20 січня 2016 року в статті 124 Конституції України закріплено, що «Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом Міжнародного кримінального суду».

У рамках заходу було проведено три панельні дискусії, під час яких обговорювалися проблеми імплементації та узгодження судових юрисдикцій, а також проблеми імплементації Римського статуту Міжнародного кримінального суду в загальну та особливі частини кримінального права України (історія, сучасний стан та перспективи).

Модераторами панельних дискусій виступили заступник декана юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Максим Куцевич, завідуючий науково-дослідною лабораторією з проблем попередження, припинення та розслідування злочинів територіальними органами Національної поліції Луганського державного університету внутрішніх справ імені Є.О. Дідоренка Олександр Дудоров, заступник начальника відділу упровадження практики Європейського суду з прав людини в прокурорську діяльність Національної академії прокуратури України Віталій Власюк.

Під час заходу було порушено низку актуальних питань, зокрема, щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, внесення змін до Кримінального кодексу України після його ратифікації, визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Учасники міжнародної науково-практичної конференції подякували за організацію цього важливого заходу та можливість обговорити проблемні питання, пов’язані з даною тематикою.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України