У Конституційному Суді України вшанували пам'ять судді КСУ у відставці Станіслава Яценка

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України вшанували пам'ять судді КСУ у відставці Станіслава Яценка

 

 

 

Минув рік відтоді, як залишив цей світ суддя Конституційного Суду України у  відставці, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Станіслав Сергійович Яценко (1936-2014).

7 травня 2015 року Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін та судді, судді КСУ у відставці, представники Секретаріату Суду вшанували пам'ять Станіслава Яценка покладанням квітів до його могили.

Життєвий і творчий  шлях Станіслава Сергійовича Яценка – зразок людської гідності, сповнений невтомної праці, прагнення духовного й наукового поступу, відстоювання принципової позиції щодо розбудови правової української держави.

 Даниною пам’яті відомому українському конституціоналісту стала меморіальна виставка під назвою «Пам’яті члена-кореспондента Національної академії правових наук України, судді Конституційного Суду України у відставці Станіслава Сергійовича Яценка», що напередодні відкрилася в бібліотеці Конституційному Суді України.

В експозиції  –  монографії, навчальні посібники, статті про видатного вченого з питань конституційного і кримінального права, шанованого серед студентської молоді, вітчизняних та зарубіжних правників. Адже в доробку Станіслава Яценка як автора і співавтора понад 150 наукових публікацій, п'ять монографій, чотири підручники, п'ять навчальних і три практичних посібники. Особливої уваги заслуговують такі видання, як «Кримінальне право України. Загальна частина» і «Кримінальне право України. Основна частина», що вийшли друком у 1997 і 1999 роках.  І досі залишаються актуальними наукові авторські праці «Кримінальне право України. Практикум», яким скористалося вже не одне покоління студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також «Англійська мова в царині кримінального права».

Талант Станіслава Яценка як науковця і редактора знайшов своє втілення в роботі з підготовки науково-практичних коментарів до Кримінального кодексу України, що також представлені на виставці.

Глибокі знання, досвід та авторитет Станіслава Яценка в юридичній царині повною мірою реалізувалися на посаді судді Конституційного Суду України. У цей час ним було написано чимало монографій і публікацій  з кримінального права, що стали неоціненним доробком для вітчизняної юридичної науки. Недаремно за професійну майстерність в юриспруденції Станіславу Сергійовичу було присвоєно почесне звання „Заслужений юрист України“.

У травні минулого року життєвий шлях Станіслава Яценка перервався. Проте пам’ять про цю непересічну особистість, справжнього наставника для молодих науковців, вірного товариша назавжди залишиться в серцях тих, хто знав і працював з ним, шанував і любив.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України