У Конституційному Суді України відкрилася виставка пам'яті П.Ф. Мартиненка

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України відкрилася виставка пам'яті П.Ф. Мартиненка

 

14 липня 2014 року в Конституційному Суді України відкрилася книжково-журнальна виставка під назвою «Пам’яті професора, судді Конституційного Суду України у відставці Петра Федоровича Мартиненка (1936-2013)», присвячена роковинам від дня смерті кандидата юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, члена Конституційної Асамблеї Петра Мартиненка.

Рік тому Петро Федорович пішов із життя, залишивши  по собі світлу пам’ять і неоціненний доробок для вітчизняної юридичної науки. Як автор численних наукових праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники з питань конституційного права, міжнародного публічного права, він був знаний не тільки в Україні, а й за її межами. Деякі з його найвідоміших робіт представлені на виставці в бібліотеці КСУ.  

Відвідувачам буде цікаво ознайомитись з першим виданням Українсько-європейського журналу міжнародного та порівняльного права, підготовленим Бюро економічного менеджменту та правових досліджень ВСЕОМ, в якому надрукована стаття Петра Мартиненка, як експерта з питань конституційного права і порівняльного законодавства, «Узагальнення практики взаємодії Конституції України і міжнародного права». 

Особливої уваги заслуговує авторське видання «Сравнительное конституционное право»,  призначене як для студентів-міжнародників, так і для широкого загалу читачів. У ньому докладно висвітлюються основні положення конституційного права сучасних держав, розкрито основи конституційно-правових теорій, висвітлено провідні конституційно-правові інституції різних країн. 

Збірник «Конституція і конституціоналізм: вибіркові проблеми» під редакцією професора Петра Мартиненка 2007 року включає наукові праці членів Товариства Конституційного права з нагоди десятої річниці Конституції України, Конституційного Суду і самого Товариства. Серед них – стаття Петра Мартиненка «Насиченість державного права України міжнародним правовим порядком: конституційний аспект», присвячена гармонізації українського законодавства з правовою системою Європейського Союзу, проблемам співвідношення міжнародного і національного права, внесення змін до Конституції України. Цій та іншим темам присвячено і статтю Петра Мартиненка «Парламентаризм та імунітети. Критичний досвід України», надрукованій у Юридичному журналі МОН України. 

Переконані, що всіх, хто відвідає виставку, чекає зустріч з непересічною особистістю – Петром Мартиненком – видатним вченим-конституціоналістом,  експертом з міжнародного і міжнародного публічного права, патріотом України, який прагнув до послідовної реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Даниною  пам’яті про цього блискучого вченого і надзвичайну людину стане збірка, яка днями вийшла у Конституційному Суді України під назвою "Суддя Конституційного Суду України Мартиненко Петро Федорович. In memoriam».

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України