У Конституційному Суді України відкрилася виставка до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України відкрилася виставка до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка

 

Визначній даті – 200-річчю від дня народження геніального поета українського народу Тараса Шевченка, що незабаром відзначатиметься всією світовою громадськістю, присвячено виставку «Пам`яті великого Кобзаря», яка відкрилася у бібліотеці Конституційного Суду України. Експозицію створено в рамках Року Тараса Шевченка, що проводиться в Україні в 2014 році згідно з Указом Президента України від 11 квітня 2012 року «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка». Святкування 200-ї річниці від дня народження Т.Шевченка внесено також до календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО.

На виставці представлені видання мистецької спадщини Т.Шевченка та праці сучасних науковців, які досліджували життя і творчість великого сина українського народу, поета, патріота, гуманіста. Найголовніше місце, безумовно, посідає  Кобзар, який вийшов  друком у київському видавничому центрі «Просвіта» в 1999 році з передмовою відомого громадського діяча і літератора Павла Мовчана, за словами якого, «поезія Шевченка не втратить своєї значимості, своєї ваги і актуальності ніколи».

 На широкий загал розрахована і «Шевченківська енциклопедія», підготовлена Українським інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка  Національної академії наук України. В ній викладено основні відомості про життя, творчість і особистість Тараса Шевченка, замальовується його епоха і оточення, в якому формувався український геній. Своєрідне доповнення до енциклопедичного двохтомника - Атлас «Шляхами великого Кобзаря»,  що містить детальну інформацію про Т.Шевченка як поета, художника, мислителя-гуманіста і революційного демократа.

Книжка Івана Дзюби «Тарас Шевченко», яка побачила світ 2005 року в київському видавництві «Альтернатива», є спробою поєднати докладну розповідь про життєвий шлях Тараса Шевченка з текстологічним аналізом його поетичних і прозових творів та коротким оглядом малярської спадщини. Відвідувачів бібліотеки зацікавить і унікальне видання професора Павла Зайцева «Життя Тараса Шевченка», надруковане бібліотекою українознавства Наукового товариства ім. Шевченка у Нью-Йорку ще в 1955 році.

Звичайно ж, світ великого Тараса Шевченка, його літературні, мистецькі уподобання стають зрозумілішими через його твори, які стали надбанням не тільки українського народу, а й увійшли до скарбниці найцінніших надбань світової культури. Свідченням цьому є серія представлених на виставці вибраних творів Т.Шевченка під назвою «Вінок Кобзарів мовами народів світу», надрукована російською, німецькою, словацькою, болгарською, грецькою, грузинською та польською мовами.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України