У Конституційному Суді України відбулася зустріч з представниками експертної громадськості

Версія для друку

 

У Конституційному Суді України відбулася зустріч з представниками експертної громадськості

28.03.2018

 28 березня  Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, судді Суду Василь Лемак, Микола Мельник, Ігор Сліденко та керівництво Секретаріату зустрілися з представниками експертної громадськості.

 

 У зустрічі взяли участь експерти Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко, Микола Хавронюк, Інституту виборчого права Юрій Ключковський, Центру Разумкова Віктор Мусіяка, Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко, Роман Куйбіда, Михайло Жернаков, громадської організації „Dejure“ Андрій Химчук.

Публічна дискусія відбувалася з метою обговорення важливих питань стосовно сучасних проблем конституційного судочинства, насамперед погляду громадськості на шляхи їх вирішення, а також підвищення обізнаності суспільства з діяльністю органу конституційної юрисдикції.

 У ході розмови Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук наголосив, що пріоритетним напрямом роботи Суду залишається відновлення довіри до органу конституційного контролю, підвищення його авторитету, а також незалежність Суду та захист Конституції. „Довіра до Суду є головною, тому важливо її не втратити, а треба лише посилювати“, – зазначив промовець.

Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко зазначив, що на сьогодні в країні існує проблема відносин між громадським суспільством і публічними інституціями. Він зауважив, що важливим залишається забезпечення транспарентності діяльності КСУ. Суттєвою допомогою у діяльності Суду, на його думку, є фахове коментування рішень Суду і роз’яснення їх широкому загалу. Тому експертна діяльність є стратегічно важливою, – підкреслив суддя.

Експерт Реанімаційного пакету реформ Юлія Кириченко привітала Станіслава Шевчука з обранням на посаду Голови КСУ. Вона наголосила на тому, що важливим напрямом є посилення комунікації КСУ, експертної спроможності, а також просвітницька роль Конституційного Суду щодо розуміння суспільством Конституції України та підвищення конституційної культури населення. Юлія Кириченко зазначила, що експерти готові допомагати Конституційному Суду України, зокрема, через реалізацію спільних проектів.

Експерт Центру Разумкова Віктор Мусіяка зазначив, що важливим є відновлення конституційного порядку, і хочеться бачити рішення Суду такими, якими можна було б пишатися.

Конституційний Суд України є органом конституційного контролю, тобто найвищим органом, який існує в державі, – зазначив під час виступу експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк. Він підкреслив, що роль громадськості у відновленні довіри населення до Суду є вкрай важливою.

 Експерт Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков наголосив на позитивних тенденціях, які відбуваються у КСУ, підтвердженням чого, на його думку, є, зокрема, проведення цієї зустрічі. Він зазначив, що сьогодні важливо закласти фундамент, який буде працювати й надалі, та висловив готовність надавати Суду експертну допомогу.

Питання визначення форм взаємодії з громадськістю з метою підвищення авторитету Суду порушив у своєму виступі Юрій Ключковський. Експерт Інституту виборчого права зазначив, що на сьогодні актуальним залишається питання формування конституційної доктрини.

На важливості проведення інформаційно-просвітницької роботи для підвищення обізнаності громадян щодо реалізації права на конституційну скаргу наголосив експерт Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда.

Під час конструктивного діалогу сторони обмінялися думками щодо подальшого розвитку органу конституційної юрисдикції, зміцнення його незалежності та відновлення довіри до нього. Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук подякував представникам експертної громадськості за проявлену ініціативу зустрічі і наголосив на важливості підтримання постійного діалогу з громадськістю. „Ми робимо спільну справу для того, щоб Суд був незалежним, а Конституція – захищена“, – констатував Станіслав Шевчук.

 

 

Інформує Відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

English version

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України