У Конституційному Суді України відбулась зустріч в.о. Голови КСУ Юрія Бауліна з Директором Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Європи Крістосом Жакомопуласом

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

У Конституційному Суді України відбулась зустріч в.о. Голови КСУ Юрія Бауліна з Директором Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Європи Крістосом Жакомопуласом

 

20 травня 2017 року у Конституційному Суді України відбулися робоча зустріч в.о. Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з Директором Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини і верховенства права Європи Крістосом Жакомопуласом, та технічні консультації з питань, пов’язаних з виконанням рішень Європейського суду з прав людини стосовно України.

У заході також взяли участь судді Конституційного Суду України Сергій Вдовіченко, Михайло Гультай, Віктор Колісник, Олександр Литвинов, Володимир Мойсик, Олександр Тупицький, керівник Відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар, працівники Секретаріату КСУ.

Основним завданням робочого візиту стало встановлення технічного діалогу між Конституційним Судом України та Директоратом з прав людини з питань, пов’язаних з справами, які знаходяться на контролі Комітету міністрів Ради Європи.

В.о. Голови КСУ Юрій Баулін розповів гостям про конституційну реформу в Україні і поточну діяльність Конституційного Суду України з урахуванням внесених у вересні 2016 року змін до Конституції, та окремо зупинився на важливості прийняття ВРУ законопроекту про КСУ. Він поінформував гостей про нові повноваження Конституційного Суду, а саме про встановлення права на індивідуальну конституційну скаргу. «Ми сподіваємося, що запровадження конституційної скарги в Україні зменшить навантаження на  Європейський суд з прав людини», – підкреслив в.о. Голови КСУ.

Юрій Баулін зазначив, що актуальним питанням залишається співвідношення Конституції України та Європейської конвенції з прав людини. «І саме тому темою  Другого конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів є „Роль конституційних судів в тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних  судів“, –  наголосив суддя.

Директор Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Європи Крістос Жакомопулас розповів про справи, що стосуються України, які включені до розкладу засідань Комітету міністрів в червні і вересні 2017 року. Він акцентував увагу присутніх на повторюваних справах, які мають найвищий пріоритет для Комітету міністрів щодо України та Департаменту виконання рішень Європейського Суду з прав людини.

Директор Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Європи детально зупинився на справах щодо України, пов’язаних з відсутністю незалежного і неупередженого розслідування випадків смерті і жорстокого поводження відповідно до статей 2 і 3 Конвенції, справах щодо гарантій проти свавільного і незаконного утримання відповідно до статті 5 Конвенції, та справах, що стосуються свободи зібрань відповідно до статті 11 Конвенції. Він поінформував суддів КСУ і Секретаріат про зміст зобов’язань, пов’язаних із загальними заходами, що випливають з рішень ЄСПЛ у справах, які порушують питання щодо конституційності, які досі потребують виконання перед Комітетом міністрів.

Крістос Жакомопулас також наголосив, що Комітетом міністрів Ради Європи було позитивно відзначено Рішення Конституційного Суду України прийняте восени 2016 року у справі про завчасне сповіщення про проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України в частині визнання неконституційним Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1988 року щодо процедури організації та проведення мітингів, вуличних демонстрацій, зібрань та ходи, зокрема, в контексті заповнення законодавчої прогалини.

Учасники зустрічі обговорили заходи технічної допомоги, які можуть бути надані Радою Європи і Генеральним Директоратом з прав людини Конституційному Суду України в перехідний період та провели відкритий обмін думками з питань, які можуть розглядатися як перешкоди при виконанні рішень ЄСПЛ.

На завершення зустрічі співрозмовники подякували один одному за конструктивну зустріч і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України