У Конституційному Суді України проведено лекцію-практикум для викладачів Національної школи суддів

Версія для друку

Сьогодні, 24 грудня, у Конституційному Суді України відбувся практикум для викладачів Національної школи суддів України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий та суддя Суду Олег Первомайський.

Під час лекції-практикуму суддя Галина Юровська розповіла представникам Національної школи суддів України про 25 знакових рішень Конституційного Суду, акцентувавши увагу на конституційних принципах і цінностях, правах і свободах людини і громадянина, які були захищені Конституційним Судом України.

«Кожне рішення Конституційного Суду України – це результат копіткої праці, ґрунтовного аналізу і збору наукових висновків, позицій вчених у цій галузі та професійних дискусій між суддями Суду», – наголосила Галина Юровська.

Суддя наголосила, що рішення органу конституційної юрисдикції України, в яких сформовано юридичні позиції, є частиною національного законодавства і повинні застосовуватися у практиці судів.

У своєму виступі суддя зазначила, що Конституційний Суд України через визначені механізми конституційного контролю формує офіційну конституційну доктрину, надає і розвиває свої юридичні позиції, що базуються на основних цінностях Конституції України, Європейської конвенції з прав людини, інших міжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою України.

Галина Юровська зазначила, що Конституційний Суд з метою захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, досить активно використовує міжнародний досвід в питаннях, що представляють найбільший суспільний інтерес і які є фундаментальними для подальшої роботи в напрямку захисту цінностей людини.

Галина Юровська детально розповіла про рішення органу конституційного контролю України, які мали значний вплив на суспільно-політичне життя держави.

Крім того, викладачі Національної школи суддів України оглянули виставкову експозицію Суду та відвідали зали засідань Конституційного Суду України, де ухвалюються доленосні для країни рішення.

   

                                                     

                     

24.12.2021

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України