У бібліотеці Конституційного Суду України відкрилась виставка з нагоди Всеукраїнського тижня права

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

У бібліотеці Конституційного Суду України відкрилась виставка з нагоди Всеукраїнського тижня права

 

 

У рамках Всеукраїнського тижня права, що проходить цього року з 8 по 12 грудня, у бібліотеці Конституційного Суду України відкрито тематичну  виставку під назвою «Правові позиції органів конституційної юрисдикції: світовий та український досвід». На ній експонуються періодичні видання, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій, присвячені актуальним проблемам конституційної юрисдикції, питанням конституційного права, захисту прав і свобод людини і громадянина.

Зокрема, для працівників органів державної влади і місцевого самоврядування, суддів, вчених-правознавців, викла­дачів, студентів, слухачів юридичних навчальних закладів буде корисним видання «Правові позиції Конституційного Суду України в рішеннях і висновках», де в систематизованому вигляді подано правові пози­ції КСУ, висловлені в його актах протягом усього періоду діяльності. Актуальним є і третє видання «Систематизованого зібрання правових позицій Конституційного Суду України», підготовлене як методичний посібник для народних депутатів України.

В експозиції також один з номерів загальнодержавного періодичного видання «Вісник Конституційного Суду України», де надруковано статтю судді КС Литовської Республіки, професора, доктора права Т. Бірмонтієнє «Проблеми перегляду правових позицій Конституційного Суду Литовської Республіки щодо захисту соціальних прав в умовах економічної кризи». У публікації досліджуються проблеми перегляду Конституційним Судом Литовської Республіки розробленої ним конституційної доктрини захисту соціальних прав людини в умовах економічної кризи в період 2002-2012 років.

Належну увагу організатори виставки приділили зарубіжним виданням, серед яких журнал «Конституционное и муниципальное право», що розмістив на своїх шпальтах статтю декана фінансово-юридичного факультету Семипалатинського державного університету ім. Шакаріма, кандидата юридичних наук Б. Сергазимова «О понятии и системе правовых позиций Конституционного Совета Республики Казахстан». Стаття розповідає про особливий правовий статус і роль Конституційної Ради Республіки Казахстан в сучасних умовах, а також юридичну силу її нормативних постанов.

Як відомо, рівень демократії і законності визначається не тільки нормами конституції, а й забезпеченням реального захисту конституційних прав і законних інтересів усіх верств населення. Саме про це йдеться у статті заступника Голови Конституційного Суду Азербайджанської Республіки С. Салманової «Правовые позиции Конституционного Суда Азербайджанской Республики и их влияние на законодательный процесс в Азербайджане», надрукованій у дайджесті «Конституционное правосудие  в странах СНГ и Балтии» за 2014 рік. Особливу увагу автор статті приділяє повноваженням  Конституційного Суду, завданням, які стоять перед вищим органом конституційної юрисдикції держави. 

У виступі Голови Конституційного Суду Республіки Вірменії, члена Венеціанської комісії Ради Європи Г. Арутюняна на XVI Єреванській міжнародній конференції «Правовые позиции Конституционного Суда как источник прецедентного права» йдеться про правову роль Конституційного Суду Вірменії та особливості застосування норм міжнародного права в його діяльності. Матеріали виступу стануть у пригоді тим, хто цікавиться питаннями теорії і практики конституціоналізму, конституційного права, захисту прав і свобод людини тощо.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України